dir->/media/actions/merezha-lzhv-initsiyue-terminove-sklykannya-natsional`noyi-rady-z-pytan`-protydiyi-tuberkul`ozu-ta-v/

Заступник голови Національної ради, Голова Координаційної Ради ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» Жовтяк Володимир Олегович ініціював термінове скликання позачергового засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД (Національна рада). 

Адже ситуація у країні вкрай тяжка як із фінансуванням державних програм у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу, так і з забезпеченням доступу до лікування пацієнтів, які опинилися на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

«Зважаючи на те, що 15 червня цього року у Міністерстві охорони здоров’я пройде Національна консультація із забезпечення сталості відповіді на виклики епідемій ВІЛ та туберкульозу в Україні в умовах зменшення обсягів донорської підтримки, а також перебування у цей час в Україні місії Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, вважаю за необхідне провести позачергове засідання Національної ради 16 червня 2015 року у Міністерстві охорони здоров’я України.» – коментує Володимир Жовтяк.

Під час екстреного засідання буде обговорено:

1. Про посилення спроможності Національної ради як ефективно діючого консультативно-дорадчого органу Кабінету Міністрів України в кризових умовах.

2. Про підготовку та впровадження Плану забезпечення сталої відповіді епідеміям туберкульозу та ВІЛ/СНІДу по завершенню фінансування програм Глобального фонду.

3. Щодо наслідків недофінансування у 2015 році Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та обмеження доступу пацієнтів окупованих територій Донецької та Луганської областей до програм лікування та профілактики ВІЛ/СНІДу та туберкульозу.

4. Впровадження в Україні оновлених кваліфікаційних вимог Глобального фонду до координаційних механізмів на 2015 рік та поточне виконання Плану удосконалення діяльності Національної ради.

До участі у Національній раді, окрім членів ради, запрошені міністр охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі та віце-прем’єр-міністр України Кириленка В.А.