dir->/media/actions/merezha-delegue-svoyikh-predstavnykiv-dlya-uchasti-u-roboti-profil`nykh-nomenklaturnykh-komisiy-ta-p/

19 січня 2015 р. в МОЗ України відбулася консультативна зустріч-нарада представників інститутів громадянського суспільства з співробітниками Департаменту медичної допомоги, Фінансово-економічного департаменту Управління комунікацій з державними органами та громадськістю, Сектору запобігання та протидії корупції.

Під час зустрічі обговорювалися шляхи взаємодії для ефективної роботи комісій МОЗ України з розробки вихідних даних (номенклатури) та постійних робочих груп МОЗ України з питань профільного супроводу державних закупівель. На обговорення було винесено питання включення до складу кожної з профільних номенклатурних комісій та постійних робочих груп МОЗ України двох представників громадських організацій.

У відповідь на заклики МОЗ України, щоб інститути громадянського суспільства делегували найбільш активних представників для ефективної участі у роботі профільних номенклатурних комісій, та які б автоматично входили до складу відповідної постійної робочої групи МОЗ України з питань профільного супроводу державних закупівель, Мережа подає свої кандидатури до складу наступних комісій:

· Комісія МОЗ України з розробки вихідних даних (номенклатура лікарських засобів для антиретровірусної терапії дорослих, підлітків і дітей, тест-систем, реагентів та виробів медичного призначення для діагностики ВІЛ-інфекції, супроводу АРТ та моніторингу перебігу ВІЛ-інфекції у хворих, визначення резистентності вірусу, проведення референт-досліджень).

Сергій Дмитрієв, член Координаційної ради Мережі

Сергій Кондратюк, керівник юридичного відділу Мережі

· Комісії МОЗ України з розробки вихідних даних (номенклатури для централізованої закупівлі лікарських засобів, виробів медичного призначення та медичного обладнання для лікування хворих дорослого віку на вірусні гепатити) на виконання Державної програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року.

Віталій Ткачук, член Координаційної ради Мережі

· Комісії МОЗ України з розробки вихідних даних (номенклатури лікарських засобів, обладнання, тестів, витратних матеріалів для лікування та діагностики туберкульозу) на виконання Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012 - 2016 роки.

Олександр Кульченко, фахівець відділу грантменеджменту Мережі

Сергій Дмитрієв, член Координаційної ради Мережі, який протягом 2013-2014 рр. брав участь у складі комісії МОЗ з розробки вихідних даних з закупівлі препаратів для лікування вірусних хронічних гепатитів у дорослих, коментує необхідність участі у таких важливих процесах представників громадськості: «Саме представники НУО зможуть забезпечити адекватну та незалежну експертну думку, спрямовану в першу чергу на якість та доступність препаратів, а отже на збереження життя та здоров’я пацієнтів. Ризик закупівлі препаратів сумнівної якості, який склався у 2014 році, ставив під загрозу життя тисяч пацієнтів. Створення номенклатурних груп та комісій також спрямовано на те, щоб прибрати ризики створення подібних ситуацій».

«Мій досвід з участі у комісіях з вихідних даних та постійних робочих групах з питань профільного супроводу закупівель антиретровірусних препаратів та тестів для профілактики ВІЛ у 2013-2014 рр. дає мені впевненість, що саме участь представників громадськості підвищує прозорість процесу закупівель та забезпечує краще врахування інтересів пацієнтів під час процесу закупівлі» - стверджує Сергій Кондратюк, керівник юридичного відділу Мережі.

До 17:00 22 січня громадські організації повинні подати кандидатури своїх делегатів. Після затвердження відповідного наказу МОЗ України та складів робочих груп планується організувати збори секретарів для створення графіку засідань, який потім буде оприлюднено на сайті профільного міністерства.