dir->/media/actions/medyky-m-kyeva-borotymut`sya-zi-stygmoyu-ta-dyskryminatsieyu-vil-pozytyvnykh-patsientiv/

rea.jpg r.jpg

res 3.jpg

09 жовтня 2014 р. відбулась установча зустріч медичних координаторів пілотних закладів охорони здоров’я м. Києва у рамках реалізації проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України»

Медичні координатори обговорювали впровадження гендерно-чутливої, «дружньої» політики до людей, які живуть з ВІЛ, політики протидії стигми та дискримінації ВІЛ-позитивних у медичних закладах, включаючи систему переадресації останніх у випадку, що пацієнт зазнав дискримінації. Учасники зустрічі обговорювали структуровану компіляцію наказу МОЗ України № 955 щодо профілактики інфікування ВІЛ на робочому місці та постконтактної профілактики. Варто відмітити, що зміни до Наказу були внесені вперше з часів здобуття незалежної України за ініціативи та у рамках впровадження проекту RESPECT.

На зустрічі експерти «Інституту гігієни та медичної екології НАМН України» Валерій Станкевич (д.м.н., завідувач лабораторії, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України з комунальної гігієни) та Наталія Коваль (старший науковий співробітник лабораторії) представили нові санітарні норми і правила щодо поводження з медичними відходами.

Оксана Волгіна (БО «Соціальна служба «Віфанія») ознайомила учасників зустрічі з «Ґендерно-чутливою політикою, «дружньою» до людей, які живуть з ВІЛ, та представників/ць груп найвищого ризику щодо інфікування ВІЛ» і політикою протидії дискримінації та стигматизації людей з ВІЛ у медичних закладах. Оксана розповіла алгоритм дій та шляхи врегулювання випадків стигми та дискримінації у медичних закладах, механізм впровадження політик у закладах охорони здоров’я. Політика протидії дискримінації та стигматизації ВІЛ-позитивних людей у медичних закладах буде націлена як на медичних працівників, так і на пацієнтів з ВІЛ. Впроваджуватиметься з метою попередження випадків стигми та дискримінації, формування толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ, і забезпечення належної якості медичного обслуговування.

Участь у тренінгу взяли фахівці проекту RESPECT та медичні координатори 6 пілотних закладів охорони здоров’я. Медичні координатори є співробітниками установ, які являються бенефіціарами проекту, зокрема Київської міської туберкульозної лікарні № 1, Київської міської клінічної наркологічної лікарні «Соціотерапія», Шкіро-венерологічного диспансеру № 5 Подільського району м. Києва, Київської міської лікарні № 1, КНП «Консультативно-діагностичний центр № 2 Дарницького району м. Києва», КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3 Дарницького району м. Києва», що є установами-бенефіціарами проекту.

Організація заходу сприяла ознайомленню медичних координаторів з розробленими політиками для їх подальшого ефективного впровадження у визначених медичних закладах.

Проект RESPECT «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику (ГНР) в медичних закладах України» (проект RESPECT) впроваджується Всеукраїнською благодійною організацією «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» і не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

IMG_20141009_103523.jpg

IMG_20141009_101302іпуф.jpg