dir->/media/actions/maybutni-fakhivtsi-sfery-okhorony-gromads`kogo-zdorov-ya-dyskutuvaly-na-temu-stygmy-i-dyskryminatsiyi/

logos_usaid.jpg

20 квітня 2015 року у Національному університеті «Києво-Могилянська Академія» відбувся інформаційний захід «Університет USAID», де студенти мали можливість ознайомитися з діяльністю всіх проектів USAID у сфері охорони здоров’я, у тому числі з проектом USAID RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України», що впроваджується ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Зі вступним словом виступив директор місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові Джед Бартон, який наголосив на важливому значенні реалізації реформ у системі охорони здоров’я в Україні, та значенні діючих проектів USAID у цьому процесі. «Можливо, представлення проектів USAID, наштовхне вас на визначення більш конкретного напрямку у вашій майбутній кар’єрі» - зазначив пан Бартон, звертаючись до студентів.

Під час першої частини заходу Оксана Брижовата, керівник відділу інноваційних програм ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» та директор проекту RESPECT, розповіла про завдання проекту, стигму та дискримінацію по відношенню до ВІЛ-позитивних людей у різних сферах та про те, чому толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних людей та представників ГНР є важливим компонентом лікування та забезпечення якості життя таких пацієнтів: «У рамках проведеної нами оцінки, ми ще раз упевнились в існуванні високого рівня стигми і дискримінації по відношенню до ВІЛ-позитивних пацієнтів серед медичних працівників. Так, 61% опитаних проектом медичних працівників з пілотних закладів охорони здоров’я у Києві згодні з твердженням, що ВІЛ-інфікованих осіб потрібно лікувати окремо від інших людей, щоб захистити загальне населення від інфікування.»

Досвідом роботи поділилися зі студентами проекти USAID: «Посилення контролю за туберкульозом в Україні», «Здоров’я жінок України», «Реформа ВІЛ-послуг в дії», RESPOND «Покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІД серед представників груп найвищого ризику в Україні.»

Велике зацікавлення аудиторії викликав виступ соціального театру «На даху», що діє на базі Київського відділення Мережі у рамках проекту USAID RESPECT. Через розповідь реальних життєвих історій ВІЛ-позитивних людей, у виставі підіймаються проблеми браку місця в суспільстві і дискримінації ВІЛ-позитивних людей з боку представників різних професій та власного оточення, а також самостигматизації ЛЖВ.

IMG_6491.jpg

IMG_6492.jpg

IMG_6493.jpg

Після завершення вистави студенти змогли поспілкуватися з акторами та режисером вистави, запитати персонажів про їх життєві історії, а також поділитися своїми враженнями та співпереживаннями.

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» і не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.