dir->/media/actions/live-love-let-live-/

16 травня біля Кінотеатру «Дружба» відбувся молодіжно-просвітницький захід «Live.Love.Let Live». Він був приурочений до Всесвітнього дня людей, що померли від СНІДу, в підтримку Всеукраїнської акції «Імена» та в рамках інформаційну кампанії «Ми відкриваємо свої обличчя, щоб ви відкрили нам своє серце!». Організатором заходу виступило Сумське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Мета заходу – підвищення рівня обізнаності молоді м. Суми щодо профілактики інфікування на ВІЛ та формування толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих людей.

« Лише за 2013 рік СНІД забрав 19 жителів Сумщини. Ці люди – не просто одиниці статистики. Кожен з них мав ім'я, прожив своє неповторне життя, був унікальною особистістю. Згадуючи людей, яких вже немає з нами, ми не тільки вшановуємо їх пам'ять, ми нагадуємо людям про цінність життя, необхідність турботи про своє здоров'я. Знання про свій ВІЛ-статус дають кожному, в першу чергу, безцінну можливість скористатися найсучаснішими методами лікування, при цьому добровільне консультування і тестування на ВІЛ набуває величезного значення, оскільки своєчасно розпочата високоактивна антиретровірусна терапія здатна не тільки підвищити якість життя, але суттєво збільшити його тривалість, народжувати здорових дітей.» - говорить Ольга Беленецька, голова правління СОВ ВБО «Всеукраїнська мережа людей. Що живуть з ВІЛ/СНІД»

В рамках програми відбулися конкурси для молоді, мета яких донести достовірні знання щодо шляхів інфікування на ВІЛ та профілактики цієї хвороби, всі бажаючі мали змогу отримати інформацію від кваліфікованих лікарів в рамках роботи консультативного пункту, також розповсюджувалися інформаційні буклети. На прикінці акції її учасники створили символічне серце, в підтримку людей, що сьогодні живуть на Сумщині з ВІЛ.

Партнери в організації заходу: відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Сумської міської ради, КУ «Центр дозвілля молоді» Сумської міської ради, відділення Сумської міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди «Клініка, дружня до молоді», Сумський обласний центр профілактики і боротьби зі СНІДом, Сумська обласна організація Товариство Червоного Хреста.