dir->/media/actions/kryvoriz`ke-mis`ke-viddilennya-merezhi-pryednalosya-do-initsiatyvy-16-dniv-proty-gendernogo-nasyl`st/

Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти членів родини виявляються в актах агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібне з боку рідної людини призводить до негативного фізичного, психічного та соціального стану здоров’я постраждалої особи чи кількох осіб, членів цієї родини. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки, діти та люди похилого віку – тобто ті, хто є більш вразливими й слабкими фізично й морально і не може протистояти насильству.

Протягом тривалого часу в Україні на рівні суспільної думки проблеми насильства в сім’ї активно не обговорювалися. Правозахисні громадські організації, зокрема жіночі, стали не тільки ініціаторами захисту жертв насилля, а й спонукали державні органи влади до формування необхідної законодавчої бази щодо розширення державної системи захисту потерпілих від насильства.

Цього року Криворізьке міське відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», за підтримки БО «Позитивні жінки» об’єднали зусилля з органами місцевого самоврядування і студентською молоддю задля того, щоб привернути увагу громадськості до існування такої проблеми в нашому суспільстві, в нашому оточенні, поруч з кожним із нас. «Ми ставимо собі за мету спонукати жінок, які потерпають від насильства в родині, не мовчати, а звертатись по допомогу у відповідні служби, органи, в нашу організацію. Досвідчені фахівці Криворізького відділення Мережі ЛЖВ – психологи, соціальні працівники, юрист – завжди відгукнуться на проблему та нададуть кваліфіковану професійну допомогу», - сказала керівник Криворізького відділення Мережі Елла Соколюк.

Закликаємо всіх громадян бути уважними до своїх близьких, сусідів, співпрацівників, оточуючих, щоб вчасно розгледіти проблему й прийти на допомогу тим, хто потерпає від насильства, хто замовчує цю страшну і небезпечну проблему.

Своєю активністю ми хочемо донести до всіх жінок, які потерпають від гендерного насильства, що вихід є. Допомогу й підтримку завжди можна знайти не тільки в колі близьких друзів, але і в громаді. Зокрема двері нашої організації завжди відкриті для тих, хто потребує захисту та допомоги. Головне – не мовчати і не миритись з насильством.

Не мовчи! Терпіти не потрібно!

http://girnyk.com.ua/news/v-kryvom-roge-proshel-fleshmob-vid-myru-v-rodyni-do-myru-v-krayini-foto#comment-13585