dir->/media/actions/kryvoriz`ke-mis`ke-viddilennya-merezhi-provelo-evropeys`kyy-tyzhden`-testuvannya-na-vil/

Криворізьке відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ», вже другий рік поспіль приєднується до ініціативи «ВІЛ в Європі» і проводить в рідному місті «Європейський тиждень тестування на ВІЛ». Гасло кампанії «Говори про ВІЛ. Пройди тест на ВІЛ» незмінне і закликає мешканців міста до тестування.

В цьому році для проведення Європейського тижня тестування на ВІЛ Криворізьке відділення вирішило об’єднати свої зусилля з управлянням охорони здоров’я Криворізького міськвиконкому і провести дні тестування практично в кожному районі міста у форматі «один день – один район». Відповідно до домовленості з Центрами первинної медико-санітарної допомоги міста тестування проводилося у спеціально обладнаних кабінетах.

Медичні працівники та пацієнти клінік, як під час заходу так і в повсякденному спілкуванні, висловлюють побажання про проведення тестування на постійній основі в міських ЦПМСД, але, на жаль, можливостей Криворізького відділення поки для цього не вистачає.

Тим не менш, основна мета кампанії була досягнута – тестування пройшли 166 осіб. Сумною звісткою виявилося те, що 7 із них отримали позитивний результат, це трохи більше 4%, від загальної кількості людей, які пройшли тест на ВІЛ. З цими людьми соціальні працівники організації провели детальні консультації, поінформували про подальші дії, розповіли про АРВ-терапію. Всі, хто проходив тест на ВІЛ, отримали дотестову консультацію, інформаційну літературу та контрацептивні засоби.

Особливо хочеться подякувати персоналу районних ЦПМСД. Саме вони забезпечили фахівцям Криворізького відділення Мережі та відвідувачам теплу зустріч, пригощали чаєм та створювали комфортні умови для праці. Дякуємо головному лікарю Криворізького міського центру здоров’я Веровенко Лілії Олексіївні за сприяння та допомогу у проведенні акції «Європейський тиждень тестування на ВІЛ», а також начальнику управління охорони здоров’я Криворізької міської ради Мурашко Костянтину Віталійовичу за співпрацю та щиру підтримку ініціативи.

Європейський тиждень тестування на ВІЛ – це важливий захід для підвищення відповідального ставлення кожної людини до свого здоров’я, зменшення проявів стигми та дискримінації по відношенню до ЛЖВ у суспільстві та, зрештою, зміни відношення населення Кривого Рогу до проблеми ВІЛ/СНІД.