dir->/media/actions/kruglyy-stil-zhinky-grup-ryzyku-po-vidnoshennyu-do-riznykh-vydiv-dyskryminatsiyi/

28 травня Міністерство соціальної політики України спільно з Фондом народонаселення ООН (UNFPA) проводили круглий стіл «Жінки груп ризику по відношенню до різних видів дискримінації». Захід відбувся в рамках підготовки Державної доповіді України про виконання Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок.

Серед міністерств, міжнародних і громадських організацій у круглому столі взяли участь Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ, і Об'єднання жінок України, яких торкнулася епідемія ВІЛ «Позитивні жінки».

Світлана Мороз, членкиня Правління ВБО «Об'єднання жінок України, яких торкнулася епідемія ВІЛ “Позитивні жінки”», голова Правління БО «Клуб «Світанок», у своїй доповіді окреслила сфери, в яких дискримінуються ВІЛ-позитивні жінки, споживачки наркотиків та жінки, які знаходяться в місцях позбавлення волі. Зокрема, Світлана наголосила на незадовільних умовах, в яких знаходяться жінки в місцях позбавлення волі, обмеженому доступі ВІЛ-позитивних жінок до допоміжних репродуктивних технологій. Окремо Світлана зазначила кричущі випадки насильства та порушення прав жінок-споживачок наркотиків з боку правоохоронних органів, а також часті випадки відмови жінкам у безкоштовному лікуванні в наркологічних відділеннях, відсутній доступ до замісної підтримувальної терапії в пологових будинках. Серед зазначених проблем уваги також потребує неможливість пройти реабілітацію жінкам, яким ні з ким залишити дитину, так як реабілітаційні центри зазвичай не мають належних умов і не приймають жінок з дітьми.

Леся Пагуліч, старший фахівець відділу адвокації та юридичної підтримки ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», привернула увагу до проблеми порушення прав жінок за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Зокрема, порушення прав у сфері освіти, трудовій, охорони здоров’я, материнства та випадки насильства, з якими стикаються лесбійки і трансгендерні жінки в Україні. Мережа ЛЖВ, як організація, одним із основних принципів роботи якої є універсальність прав людини, на шляху до ліквідації всіх форм дискримінації закликала державу взяти на себе зобов’язання по прийняттю всеохоплюючого антидискримінаційного законодавства, яке забезпечить захист від дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації і гендерної ідентичності, а також по боротьбі із гомофобією і трансфобією на всіх рівнях, передусім в державних установах, правоохоронних та судових органах.