dir->/media/actions/konferentsiya-okhorona-zdorov-ya-za-gratamy-vil-snid-tb-ta-inshi-sotsial`no-nebezpechni-zakhvoryuvan/

Конференція «Охорона здоров'я за гратами ВІЛ/СНІД, ТБ та інші соціально небезпечні захворювання»

9 липня 2015 року розпочалась 2-охденна конференція «Охорона здоров'я за гратами ВІЛ/СНІД, ТБ та інші соціально небезпечні захворювання: виклики, можливості і розвиток» за участю представників органів державної влади, міжнародних організацій та інститутів громадянського суспільства. Ініціаторами заходу виступили ДПтС України та Програмний офіс в Україні Управління ООН з наркотиків та злочинності за підтримки ВООЗ, Агентство США з міжнародного співробітництва та інших донорів.

За даними Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ, на території Донецької та Луганської областях перебувало 36 установ Державної пенітенціарної служби України, з них 25 знаходяться на території, не підконтрольній Уряду України. Деякі колонії продовжують перебувати в районі проведення активних бойових дій. У той час, коли можливо було максимально безпечно здійснити евакуацію установ, Уряд України не забезпечив цей процес. Ув'язнені виявилися найбільш уразливими в умовах воєнного конфлікту на сході України, адже у них немає можливості покинути територію збройного конфлікту, у них немає вибору. Тому Мережа ЛЖВ продовжує свою діяльність на цих територіях і всіма можливими шляхами та зусиллями постачає антиретровірусні препарати замість держави, яка відмовилась постачати ліки.

Ольга Гвоздецька, директор програмного департаменту Мережі людей, які живуть з ВІЛ, зазначила: «Мережа завжди боролась за права людей, які потребують медичної допомоги, незалежно від їхнього місця перебування. Мережа активно приймає участь в розвитку механізмів протидії ВІЛ-інфекції в місцях позбавлення волі.»

Протягом конференції учасники матимуть можливість обговорити шляхи подолання епідемій туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України, а також залучення до співпраці в зазначеному напрямку міжнародних громадських організацій.

Другий день конференції буде розділений на тематичні секції:

· Впровадження комплексного пакету послуг з профілактики ВІЛ-інфекції в пенітенціарному секторі України. Організація надання медичної допомоги наркозалежним.

· Лікування, догляд та підтримка ВІЛ-інфікованих в пенітенціарних закладах України, яку фасилітуватиме Анжела Скопенко, керівник відділу грант менеджменту Мережі ЛЖВ.

· Своєчасна діагностика ВІЛ-інфекції, туберкульозу, інших соціально-небезпечних захворювань. Лікування хворих на ВІЛ-асоційований туберкульоз, вірусні гепатити, ко-інфекції в установах Державної пенітенціарної служби

За участю міжнародних та національних експертів з охорони здоров'я пройдуть також семінари наступних тем:

· Міжнародні стандарти з охорони здоров'я у в'язницях і медична етика

· Організація лікування наркозалежних в місцях позбавлення волі

· Наглядова пробація: методики та алгоритми роботи з уразливими групами

Фахівець відділу адвокації Мережі ЛЖВ Олександр Гатіятуллін розповість про лікування та підтримка ВІЛ-інфікованих в закладах надання первинної медичної допомоги (СІЗО, колонії, виправні центри). Оскільки Олександр також являється монітором Національного превентивного механізму, члени якого здійснюють регулярні візити до місць несвободи з метою запобігти порушень прав людей у цих установах та захистити від неналежного поводження та катування.

IMG_9019_resize.JPG

IMG_9011_resize.JPG

IMG_9015_resize.JPG

IMG_9016_resize.JPG

IMG_9039_resize.JPG

IMG_9046_resize.JPG

IMG_9029_resize.JPG

IMG_9055_resize.JPG