dir->/media/actions/khalatnist`-moz-mogla-pryzvesty-do-vtraty-likiv-vid-gepatytu-s-na-3-5-mln-gryven`-yakby-ne-vtrutylas/

Уже близько 2-ох років медичний препарат «Ребетол», що був переданий на безоплатній основі компанією «Мерк», ніяк не потрапить до пацієнтів з гепатитом С через халатність працівників Міністерства охорони здоров’я.

Оскільки ситуація із забезпеченням ліками пацієнтів з гепатитом С була та залишається критичною, дана допомога була нагальною потребою і порятунком для людей. «Ребетол» – міжнародна непатентована назва: рибавірин. Для досягнення особливо хорошого результату у зупиненні чи сповільненні процесу розвитку хвороби гепатиту С потрібно провести курс лікування препаратом інтерферон у комбінації з препаратом рибавірин. Рибавірин — це речовина, що пригнічує вірус гепатиту С.

З 2013 року препарат «Ребетол» знаходиться на складах, оскільки МОЗ не може виконати єдину місію у даній ситуації – забезпечити поставку ліків до відповідних закладів.

Внаслідок байдужого ставлення МОЗу пацієнти вимушені купувати за власний кошт дані ліки в аптечних мережах. Ціна такого препарату коливається від 1500 до 2000 гривень та вистачає його на місяць.

Останні півтора місяця представники «Всеукраїнської Мережі людей, які живуть з ВІЛ» зосередили свої зусилля для вирішення даної проблеми. Процес супроводжувався постійними перешкодами зі сторони МОЗ. У той же час препарат довго простоювати не міг, як і кожен медичний продукт, через обмежений термін придатності.

Посилені дії Мережі увінчались перемогою, адже МОЗ повідомило про те, що найближчим часом лікарський препарат буде доставлено до відповідних закладів у відповідності до їх потреби. Більше 2 000 упаковок «Ребетолу» будуть передані пацієнтам.

Матеріал підготовлено Людмилою Гавриш, спеціалістом зі зв'язків з громадськістю та пресою, Всеукраїнська мережа ЛЖВ.