dir->/media/actions/kapitulyatsiya-kyeva-pered-epidemieyu-snidu-na-pres-konferentsiyi-do-vsesvitn`ogo-dnya-borot`by-zi-s/

30 листопада у прес-агентстві «УНІАН» пройшла прес-конференція до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом «Капітуляція Києва перед епідемією СНІДу», який організувало Київське відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

Під час конференції активісти обговорили важливі питання сучасного стану ВІЛ-епідемії в Києві: статистику захворюваності на ВІЛ та смертності від СНІДу, проблеми та перешкоди на шляху подолання епідемії, взаємодія із органами міської влади та закладами охорони здоров’я у боротьбі із епідемією.

«Протягом року закупівля принципово важливих у діагностиці ВІЛ тестів на визначення вірусного навантаження не була профінансована. Тест на вірусне навантаження допомагає визначити кількість вірусу на взятий об’єм крові: чим більший рівень таких клітин, тим гірший стан людини, і схема призначеного лікування може бути неефективною. Крім того, за медичними протоколами, люди з ВІЛ, які приймають антиретравірусну терапію, мають здавати тест на вірусне навантаження раз у півроку для того, щоб відстежити ефективність препаратів. Перший такий тест ВІЛ-позитивні люди здають через півроку від початку лікування, а вагітні жінки мають здавати його одразу після встановлення статусу та з такою ж регулярністю. Ми не можемо ігнорувати необхідності в цих тестах. Це такий же важливий захід в лікуванні ВІЛ, як і сама терапія. Навіть якби ми самостійно закуповували такі тести, жоден пацієнт не зможе собі їх дозволити, адже коштуватиме така послуга близько тисячі гривень. Тобто, за цей рік пацієнти уже двічі пропустили такий аналіз, а вагітні і поготів. Поки з бюджету не буде виділено суми хоча б в межах квоти, а відстежити ефективність лікування без тестів на вірусне навантаження майже нереально, можуть зрости випадки захворюваності на СНІД» – стверджує Олександр Юрченко, головний лікар Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом.

Лада Булах, виконавчий директор Київського відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» зазначила: «У 2013 році було ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» провели дослідження «Індекс стигми», відповідно до якого найбільшої стигми і дискримінації ЛЖВ зазнають в медичних закладах. Уже інше дослідження, проведене в 2014 – 2015 роках показало, що тільки половина медичного персоналу Києва знає про ВІЛ та шляхи його передачі. Щоб захистити себе, вони або уникають контакту із ВІЛ-позитивним пацієнтом, або проявляють агресію і дискримінують їх. І тоді, коли людині з ВІЛ дуже потрібна медична допомога, вона залишається без неї. Уже другий рік наша організація впроваджує проект «Толерантна медицина: Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах м. Києва». Ось уже другий рік поспіль проект доводить свою ефективність, однак про яке позитивне ставлення можна говорити, якщо на рівні влади таким людям не дають лікуватись?»

Довідка:

Київське міське відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» виконує проект «Толерантна медицина: Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах м. Києва» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» в рамках реалізації проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Агентство США з міжнародного розвитку управляє програмою США з допомоги іноземними країнам, надаючи економічну та гуманітарну допомогу у понад 80 країнах по всьому світу.

SAM_1939_1.jpg

SAM_1984.JPG

SAM_1995.JPG

SAM_2015.JPG

SAM_2020.JPG