dir->/media/actions/izrayil`s`ki-psykhology-podilylys`-dosvidom-dopomogy-viys`kovym-ta-gromadyanam/

З 12 по 14 лютого 2015 року у Києві триває тренінг для українських психологів, психіатрів і психотерапевтів «Теорія та практика надання психологічної допомоги людям, які постраждали від участі у бойових діях, та їх сім’ям».

Захід організований під патронатом почесного консулу Ізраїлю в Західному регіоні Олега Вишнякова у партнерстві з ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» та Українським науково-дослідним Інститутом соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України.

«Досвід (авт.Ізраїлю), коли після вибухів потужних бомб директор школи організовує свято для дітей і таким чином місто выходить зі ступору, може бути корисним. Кожен з вас - це інструмент, кожен з вас володіє знаннями, щоби бути корисним людям, які поруч.» - Ірина Агеєва, директор департаменту комунікації, політики та адвокації, ВБО "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ".

2f.jpg

Серед 30 учасників є фахівці, які працюють як з військовим, так і з цивільним населенням. Запрошені тренери з Ізраїлю, Гіла Петрова та Моті Пікельнер, раніше уже проводили подібний тренінг для священиків. У кінці грудня 2014 року у рамках тренінгу «Роль священика на війні» 20 священиків вчились у тренерів з Ізраїлю роботі з психологічними травмами та з військовими в екстрених ситуаціях. (Гіла Петрова – психолог-консультант при мерії м. Хайфи; Моті Пікельнер – лектор та консультант, офіцер психологічної служби Армії оборони Ізраїлю).

 Почесний консул Ізраїлю в Західному регіоні Олег Вишняков зазначив: "Ми постараємся створити умови, які б сприяли отриманню знань, які є у наших тренерів. Хотів би також почути при наступній підсумковій зустрічі ваші рекомендації та побажання для їх врахування при організації подальших таких навчань".

Держава Ізраїль володіє колосальним досвідом з психологічної реабілітації учасників бойових дій. За інформацією ізраїльського новинного видання 9tv.co.il: «У рамках співпраці між двома країнами подібні семінари з підготовки українських фахівців та передачі досвіду ізраїльськими колегами будуть проходити на регулярній основі».

Підготовлено Людмилою Гавриш, фахівець із зв'язків з громадськістю та пресою Мережі ЛЖВ.