dir->/media/actions/istoriya-odnogo-shakhraystva-farmkompaniyi-vektor-farm-ta-tryvaloyi-borot`by-aktyvistiv/

У січні 2015 року спеціалістами Мережі ЛЖВ було проаналізовано договори МОЗ України із постачальниками антиретровірусних лікарських засобів, в результаті чого було виявлено ризики затягнення поставок, що, у свою чергу, могло призвести до переривання лікування.

Мережа ініціювала ряд зустрічей із керівництвом МОЗ України, а після відсутності активних дій зі сторони МОЗ – прес-конференцію 16 квітня «Масові смерті українців ще можна попередити»), метою якої стало привернення уваги громадськості до потенційної проблеми та бездіяльності МОЗ щодо її відвернення. Результатом заходу стала активізація подальших активних переговорів між Мережею ЛЖВ, МОЗ України та рядом постачальників, які значно затримали строки поставки препаратів.

За результатами переговорів 4 з 5 компаній здійснили поставки в адекватні терміни і переривання вдалось попередити. Через 2 тижні, 29 квітня, Мережа ЛЖВ разом із партнерськими організаціями провела прес-конференцію «Міністерство охорони здоров’я провалює передачу закупівель ліків міжнародним організаціям», під час якої наголосила на повторному загостренні ризику переривання лікування та вказала на виявлені ознаки можливого шахрайства та подальшого невиконання компанією «Вектор Фарм» зобов’язань щодо поставки життєвонеобхідних препаратів.

27 травня організовано акцію «Кладовище замість ліків», результатом якої стало звернення Прем’єр Міністра Україна до Міністра внутрішніх справ та Міністра охорони здоров’я із вказівкою вирішити ситуацію до 10 червня 2015. За відсутністю активності у вирішенні проблеми 01 липня було проведено повторну акція «Черга за лікуванням в КабМін. 30 тисяч смертельно-хворих лишили без лікування».

07 травня копманія ТОВ «Вектор Фарма» подала позов до МОЗ України з вимогою компенсувати різницю викликану коливаннями курсу гривні та виплатити додатково 10 млн гривень. 27 травня ТОВ «Вектор фарма» змінює власника, директора, назву на Фіоліс Трейд ЛТД та розпочинає процес ліквідації.

Зусиллями Мережі ЛЖВ та її партнерів вдалось привернути увагу громадськості, а також правоохоронних органів, провести ряд переговорів між Фіоліс Трейд ЛТД, Мережею ЛЖВ та МОЗ України, що дозволило зупинити процес ліквідації компанії-постачальника.

Мережа ЛЖВ вступила до судового процесу між постачальником та МОЗ України в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача (МОЗ України), надала додаткові докази та допомогла більш грунтовно аргументувати позицію відповідача, що призвело до відмови суду у задоволенні позову Фіоліс Трейд ЛТД. 

Паралельно із судовим процесом, керівництвом Мережі ЛЖВ було проведено ряд переговорів із Фіоліс Трейд ЛТД, САН Фармас’ютікал Індастріз ЛТД та МОЗ України, в результаті чого було здійснено часткову поставку препаратів, а також підписано додаткову угоду із прийнятним графіком поставки та зменшенням ціни препаратів на 0,5 мільйони гривень.

Щодо компанії Фіоліс Трейд ЛТД відкрито кримінальне провадження. В наступному звітному періоді Мережа ЛЖВ планує далі контролювати процес поставки препаратів за договором із Фіоліс Трейд ЛТД.