dir->/media/actions/interesy-lzhv-bude-vrakhovano-pry-rozrobtsi-planu-diy-shchodo-realizatsiyi-natsional`noyi-strategiyi/

23 вересня представники Всеукраїнської мережі ЛЖВ Денис Дмитрієв та Олександр Гатіятуллін взяли участь в засіданні тематичної підгрупи при Міністерстві юстиції України з розробки плану дій щодо реалізації Національної стратегії у сфері прав людини. Стратегію було розроблено протягом 2014-2015 за участі представників усіх зацікавлених органів влади, громадянського суспільства, міжнародних організацій, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. 25 серпня 2015 року Президент України Указом затвердив Національну стратегію у сфері прав людини та доручив Кабінету Міністрів України із залученням представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, провідних вітчизняних учених і міжнародних експертів затвердити у тримісячний строк План дій щодо реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року.

Підгрупа працюватиме зі сферою соціальних, економічних та інших прав та включатиме опрацювання наступних стратегічних напрямів:

· «Забезпечення права на працю та соціальний захист»

· «Створення умов для розвитку підприємницької діяльності»

· «Забезпечення права на охорону здоров’я»

· «Забезпечення прав дитини»

· «Забезпечення права на освіту»

· «Підвищення рівня обізнаності у сфері прав людини»

План дій щодо реалізації Національної стратегії у сфері прав людини має стати детальним і комплексним документом, який міститиме конкретні заходи, спрямовані на виконання завдань Національної Стратегії, строки їх виконання, обсяги і джерела фінансування, відповідальних виконавців та партнерів із реалізації заходів, очікувані результати, індикатори виконання заходів.

Під час першої зустрічі підгрупи «Соціальні, економічні та інші права» з обрано головуючий склад підгрупи та узгоджено порядок, формат та терміни подачі пропозицій.

Участь фахівців Мережі у роботі підгрупи допоможе забезпечити врахування в плані реалізації Національної стратегії інтересів людей, що живуть з ВІЛ та представників уразливих груп.