dir->/media/actions/initsiyovanyy-merezheyu-vizyt-grupy-z-pytan`-vil-tb-zpt-klastera-oon-u-zonu-ato/

15 вересня 2015 у м. Краматорськ Донецької області пройшло засідання виїзної підгрупи з питань ВІЛ/ТБ/ЗПТ кластера ООН з охорони здоров'я. Підготовку та проведення даної зустрічі ініціював Володимир Жовтяк, керівник Всеукраїнської мережі людей з ВІЛ (заступник голови Національної координаційної ради), за підтримки департаменту громадського здоров’я МОЗ України. У зустрічі взяла участь робоча група Мережі ЛЖВ: Олександр Кульченко, фахівець відділу грант менеджменту, та Олександр Гатіятуллін, фахівець відділу адвокації та активний член Національного превентивного механізму.

Зустріч включала обговорення вкрай важливих та проблемних питань, пов'язаних з доступом до лікування у Донецькій області за участю представників різних секторів міського, обласного та національного рівня: Департамент охорони здоров'я Донецької ОДА (у тому числі головний фтизіатр, інфекціоніст і нарколог), Департамент соціальної політики ДонОГА, головні лікарі Слов'янського і Маріупольського центрів СНІДу, заввідділенням надання допомоги ВІЛ/СНІД хворим м. Краматорськ, Артемівський СІЗО, ДПтСУ, МОЗ, УЦСЗ, Мережа ЛЖВ, MSF, Альянс-Україна, ЕСЛУН, Клуб "Світанок", ВООЗ, УПН ООН, ЮНЕЙДС.

Під час зустрічі учасникам видалась змога обговорити такі питання як реєстрація та початок роботи обласного центру СНІДу, створення координаційної ради з ВІЛ та ТБ, необхідність розробки та фінансування обласної програми з ВІЛ на 2016-2018 рр, доступ до тестування на ВІЛ, діагностики СД4 та вірусного навантаження, проблеми розрахунків між різними відомствами, розподіл препаратів ЗПТ та перспективи їх рецептурної видачі, ВІЛ-інфекція серед військових, розфасовка дитячих ліків, доставка біоматеріалу до Києва для ПЛР, дефіцит лікарів-педіатрів, доставка АРВ-препаратів в Маріуполь, умови зберігання препаратів, відсутність стаціонару для ВІЛ/СНІД хворих, доступ до ізоніазиду у ВІЛ + пацієнтів в Маріуполі, реєстр пацієнтів і т.д. Протокол зустрічі з конкретними рішеннями буде підготовлений ВООЗ найближчим часом.

Делегація підгрупи також зустрілася з керівником Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павлом Жебрівським. Під час бесіди губернатор пояснив, що законопроект, що дає йому повноваження призначати головного лікаря обласного центру знаходиться на розгляді Верховної Ради України. Поновлення діяльності обласної ради з питань подолання туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, а також розробку і прийняття обласної програми з ВІЛ губернатор готовий підтримати та дав доручення Департаменту охорони здоров'я.

IMG_3486_.jpg

IMG_3486-(1).JPG

У кінці дня, перед від'їздом до Луганської області, учасники підгрупи відвідали офіс Донецького представництва Всеукраїнської мережі ЛЖВ, Клубу "Світанок" та БО "Новий день". Вже у більш неформальній атмосфері обговорювалися проблеми та успіхи в наданні послуг, труднощі і алгоритми ведення/прийняття пацієнтів переселенців, перспективи стійкості програм і розвитку організації.

IMG_3486_3.jpg

Наступного дня група відвідала Луганську обласну військово-цивільну адміністрацію, що у м. Сєвєрєдонецьк. Обговорювали проблеми у сфері ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та замісної терапії. Під час зустрічі із заступником губернатора Луганської ОДА Ольгою Лішік та під час прес-конференції голова координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ Володимир Жовтяк подякував команді Луганської ОДА за ті успіхи, що за невеликий проміжок часу вдалося досягти на контрольованих України територіях Луганської області.

Як Володимир Жовтяк відмітив: «Команда Луганської ОДА готова до змін та впровадження інновацій. Слід підкреслити, що у адміністрації є чіткий план відновлення роботи всіх обласних медичних служб, у тому числі і обласного СНІД-центру.»

Але представники Луганської ОДА мають потребу у допомозі зі сторони Міністерства охорони здоров’я, Українського центру контролю за соцхворобами МОЗ України та міжнародних організацій у вирішенні проблем з матеріально-технічним забезпеченням роботи обласного центру СНІДу та, особливо, його лабораторії.

IMG_3539.JPG

IMG_3533.JPG

IMG_3496.JPG