dir->/media/actions/informatsiynyy-yarmarok-u-verkhovniy-radi/

19-20 травня 2015 у приміщенні Верховної Ради України відбувався «Інформаційний ярмарок-2015». Організатори заходу ставили перед собою головну мету поширення доступу до наявних ресурсів українських неурядових і міжнародних організацій депутатам Верховної Ради України VIII скликання, їх помічникам-консультантам та працівникам Апарату Верховної Ради задля досягнення ефективної законотворчої діяльності українського парламенту.

Інформаційний центр націлений сприяти досягненню прозорості та зрозумілості в ухваленні законів і роботі керівництва держави. Всеукраїнську мережу людей, які живуть з ВІЛ представляли Сергій Кондратюк, керівник відділу юридичної підтримки, та Сергій Дмитрієв, керівник відділу адвокації. Протягом двох днів представники Мережі ЛЖВ презентували свої інформаційні матеріали та напрацювання народним обранцям.

19 травня, у перший день ярмарки, Сергій Кондратюк, керівник відділу юридичної підтримки, разом із експертом-консультантом Мережі ЛЖВ Ірина Жигінас, акцентували увагу на важливості змін у патентному законодавстві та змін у Кримінальному кодексі з метою часткової декриміналізації ВІЛ. Як коментує Сергій: «Патенти дають зелене світло на утримання високих цін на лікарські засоби та перешкоджають лікуванню українців. Патентні та регуляторні бар’єри, такі як занадто складні вимоги до реєстрації та ліцензування, перешкоджають виходу на ринок генеричних лікарських засобів».

usaid.png

Актикорупційний напрям діяльності Мережі ЛЖВ висвітлив Сергій Дмитрієв, керівник відділу адвокації. Депутати стали першими, хто побачив та отримав аналітичний звіт по стану державних закупівель ліків, виданий за підтримки Мережі ЛЖВ, Центром протидії Корупції «Діагноз: тотальна корупція». «2014 рік став провальним роком для держави з точки зору виконання однієї із ключових функцій у сфері національної безпеки – забезпечення доступу до лікування. Ціни на ліки зросли у зв’язку із економічною кризою в країні, девальвація гривні та введення 7% ПДВ на ліки.» – зазначає Сергій Дмитрієв.

IMG_7792.JPG

У заході взяв участь Олександр Гатіятуллін, спеціаліст відділу адвокації Мережі ЛЖВ, презентуючи діяльність Національного превентивного механізму (НПМ). Олександр уже понад два роки являється монітором НПМ та активно здійснює моніторингові візити щодо дотримання прав людини у заклади пенітенціарної служби, особливо на території антитерористичної операції. Під час ярмарки Олександр надав повну інформацію щодо стану місць несвободи у зоні АТО, включаючи заклади пенітенціарної служби, про візити у зону бойових дій. За його словами, у таких закладах є проблеми із постачанням життєво необхідних ліків, відсутність належної медичної допомоги, а також звернув увагу на відсутність належної евакуації.

IMG_7780.JPG

IMG_7819.JPG

IMG_7748.JPG

Захід проводився за сприяння Програми USAID "РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво".

Довідка: Інфоцентр було створено ще у вересні 2011 року за ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, Українсько-Європейського дорадчого центру з питань законодавства та Програми розвитку законотворчої політики Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Основним завданням Інфоцентру було надання інформаційно-аналітичних матеріалів у відповідь на запити народних депутатів України для їхньої законотворчої роботи.