dir->/media/actions/gromads`ka-aktyvistka-z-kirovograda-poznayomylas`-iz-dosvidom-sotsroboty-u-ssha/

З 10 по 20 вересня Юлія Чабанюк,заступник голови правління Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» у рамках програми «Відкритий світ» відвідала США, обмінятись досвідом щодо соціальної роботи.

- Американці ввічливі і усміхнені люди, всі запитують, де б я не була «як ваші справи?», можливо їх особливо і не цікавить як мої справи, але приємно це чути в магазині, аптеці, ресторані або просто на вулиці. Можливо позитив та радість в кожному дні це і є однією складовою того, що вони так гарно живуть та мають високій рівень життя. – ділиться Юлія.

Під час перебування в США делегація відвідали Вашингтон і Омаху (штат Небраска). Те що я дуже вражена це нічого не сказати. Ми відвідали Центр лідерства «Відкритий світ» у Вашингтоні, Державний секретаріат штату Небраска, відбулась зустріч з чиновниками та сенатором Омахи.

- Мали змогу бути присутніми на засіданні міської ради, здивована була тим, що кількість депутатів цієї ради складає 7 осіб! Також відбулася урочиста зустріч із Державним секретарем, яка розповіла про громадянську активність в однопалатній системі та нагородила усіх учасників сертифікатом «Почесний громадянин штату Небраски». – каже учасниця.

Організатором та приймаючою стороною була організація «Сімейні послуги Гартленд».

- Президент та головний виконавчий директор організації, Джон Джеанетта, не один раз в Україні та полюбляє все українське, в його кабінеті багато української символіки. Ця організація має велику історію та створена шляхом об’єднання 8-ми церков.

В цій організації можуть отримати послуги практично всі люди, які потрапили у складні життєві обставини. Вони мають великий офіс, де працює адміністрація та мають багато приміщень, де стаціонарно надаються послуги людям. Ми відвідали лише декілька з них, це офіс з стаціонарного лікування наркозалежності у жінок, стаціонарний офіс для жінок, які постраждали від насильства в сім’ї, підлітковий центр для дітей-підлітків з проблемами психіки. Для них влаштовано чудову школу, яка всім нагадує свою домівку, в цій школі підлітки знаходяться до появи позитивної динаміки і потім повертаються до школи та своїх родин. Також вони мають приміщення, де розміщено клуб для людей похилого віку, в якому для них влаштовують різноманітні розважальні вечори. Займаються також і людьми без постійного місця проживання.

Мали змогу відвідати американську в’язницю, зустрілись з директором закладу та пройшлись по коридорам в’язниці та побачили, що американські в’язні знаходяться в набагато кращих умовах ніж наші.

Також відвідали благодійну організацію, яка надає послуги ВІЛ-позитивним людям Проекту СНІД Небраска, з розповіді директора програм Проекту «СНІД Небраска» ми зрозуміли, що послуги надаються ті ж самі, що і надають українські благодійні організації. Відмінність лише в тому, що фінансування на утримання офісу, персоналу та на надання послуг отримують від штату та від місцевого бюджету, а нам потрібно постійно залучати закордонних донорів для реалізації наших проектів. – описує побачене Юля.

Учасникам також показали клініку, де надаються медичні послуги ВІЛ-позитивним людям.

- Звичайно, рівнем надання медичних послуг ми були здивовані і дуже хочеться, щоб в Кіровограді швидше з’явились такі можливості обслуговування. Дуже хочеться, щоб Україна швидше рухалась вперед і мала такий високий рівень як я бачила у США. Щоб всі і депутати і місцеві чиновники, лікарі і просто громадяни були уважні до людей у яких є проблеми, бо якщо сьогодні ми попередимо проблему, то завтра ця проблема не зашкодить суспільству в цілому. – каже активістка.

DSCN0802_resize.JPG

DSCN0763_resize.JPG

DSCN0813_resize.JPG