dir->/media/actions/gromads`ka-aktsiya-protestu-za-lyustratsiyu-natsional`noyi-akademiyi-medychnykh-nauk-ukrayiny/

Сьогодні відбулась громадська акція протесту за люстрацію у системі НАМН перед будівлею Національної академії медичних наук України, що за адресою вул. Герцена, 12.

Учасники акції поставили знак-попередження про небезпеку перед входом до НАМНУ, звертаючи цим увагу на протиправні дії президента академії Андрія Сердюка. Нагадаємо, що А.Сердюк, прямий призначенець Януковича-Азарова, являється єдиним з крупних медичних чиновників, який уникнув люстрації та продовжує керувати величезною медичною системою з 36 найкращих клінік України (інститутів НАМНУ). Ця структура є фактично непідконтрольною народові України та державній владі.

Громадські активісти, пацієнти, лікарі вимагають:

1. Негайної відставки А.М. Сердюка з посади президента НАМН України. Проведення повного аудиту діяльності та притягнення до відповідальності всіх учасників корупційних дій.

2. Змін у нормативних актах Кабінету міністрів України, за яких діяльність директорів інститутів системи НАМН України буде підконтрольною КМУ.

3. Суспільного контролю над діяльністю НАМНУ за участі громадських організацій.

4. Позбавити чинності злочинні розпорядження М.Азарова та поновити діяльність Клініки «Лавра».

Утримання НАМНУ коштує державі 2,5 мільярди гривень на рік, а корупційні тіньові потоки грошей становлять сотні мільйонів. При цьому пацієнти не можуть отримати лікування, страждають від здирництва та хабарництва. За незаконне та антигуманне поводження було порушено ряд кримінальних справ проти А.М.Сердюка, які досі не принесли жодного результату.

«З подачі А.Сердюка пацієнтів цинічно виселили з єдиної у всій Україні клініки для ВІЛ-позитивних українців, передавши приміщення Московському Патріархату УПЦ.» – каже Віталій Ткачук, представник ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ»

««Обраний» за часів Януковича президентом НАМН України А.М.Сердюк досі займає свою посаду. Виселення пацієнтів на вулицю, проведення непрозорих закупівель, звільнення лікарів, смерті тих, хто міг би жити, не залишають нам вибору. Ми хочемо змінити стару систему, яка не давала нам жити в прямому і переносному сенсі. Звільнення Сердюка – перший крок у боротьбі з корупцією в системі НАМН України, крок на шляху реформування НАМН України.» – заявив Дмитро Шерембей, голова БФ «Пацієнти України»

Слід нагадати, що неодноразово активісти боролись проти безпрецедентного нехтування А.М. Сердюком норм чинного законодавства України та некомпетентного керівництва НАМН України. Громадські організації тривалий час наполягали на реформуванні НАМНУ, пропонуючи консультаційно-експертну допомогу для прискорення реформування системи надання медичних послуг в Україні та піднесення надання медичних послуг в Україні на якісно новий рівень.

Після акції протесту під будівлею НАМНУ громадські активісти передали листи Президенту України Петру Порошенку та прем’єр-міністру Арсенію Яценюку з вимогою про початок очищення у Національній академії медичних наук України.

Акція стала початком широкої громадської кампанії за люстрацію НАМНУ.

ФОТО З АКЦІЇ.

Листи Президенту Порошенку та прем'єр-міністру України Яценюку.

letter-Poroshenko-1page.JPG
letter-Poroshenko-2page.JPG
letter-Yacenuyk-1page.JPG
letter-Yacenyuk-2page.JPG

1.JPG