dir->/media/actions/golova-koordynatsiynoyi-rady-merezhi-zustrivsya-z-mytropolytom-filaretom-patriarkhom-kyyivs`kym-i-vs/

Зустріч міжцерковного об’єднання щодо стратегії роботи з догляду та підтримки відбулась сьогодні у резиденції Патріарха. У зустрічі з Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом, взяли участь Дмитро Шерембей – Голова Координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ, Віней Салдана – Регіональний директор ЮНЕЙДС для країн Західної Європи та Центральної Азії, Яцек Тишко – Директор ЮНЕЙДС в Україні.

Учасники зустрічі висловили вдячність Українській Православній Церкві Київського патріархату за активну позицію у боротьбі проти епідемії ВІЛ/СНІДу.

На зустрічі обговорювалась унікальна роль Церкви у формуванні толерантності до ЛЖВ, мотивації до тестування та у формуванні та підтримці прихильності до лікування.

«Церква – це новий етап для людей, які живуть з ВІЛ. Це можливість бути прийнятим та зрозумілим. Головне, щоб священики знали про лікування. Для того, щоб врятувати життя, необхідно знати про свій ВІЛ-статус, і, якщо він позитивний, приймати ліки. Якщо священики будуть знати про ВІЛ, про лікування, вони зможуть говорить про цей вихід людям, які приходять до церкви, тім самим рятуючи багато життів», - коментує цю подію Дмитро Шерембей – Голова Координаційної ради Мережі.

Учасники зустрічі висловили надію, що цей діалог буде сприяти посиленню міжконфесійної взаємодії та партнерства з ВІЛ-сервісними організаціями на національному та регіональному рівнях, укріпленню діалогу між громадянським суспільством та Церквою.

Наприкінці зустрічі Патріарх Київським і всієї Руси-України Філарет благословив Дмитра на Святу справу, додавши, що Господь обрав його для цього служіння.