dir->/media/actions/farmkompaniya-nadala-donatsiyu-dlya-122-vil-pozytyvnykh-lyudey-advokatsiya-merezhi/

Для пацієнтської організації Мережі ЛЖВ* уже стало традицією вирішувати наслідки зірваних тендерів та бездіяльності влади. Півроку назад за кошти Державного бюджету ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України» не зміг здійснити закупівлю препарату «ІСЕНТРЕСС» (Ралтегравір raltegravir) у необхідному обсязі. Для лікування людей з ВІЛ було здійснено закупівлю 629 упаковок замість потрібної кількості 1 229 упаковок.

В Україні склалась критична ситуація з ліками: невизначеність обсягів фінансування та необхідність негайного забезпечення постачання антиретровірусної терапії. У зв’язку з цим, Мережа ЛЖВ протягом останніх трьох місяців вела переговори з фармацевтичною компанією «Мерк Шарп і Доум Ідеа Інк.» (Мерк) щодо можливої донації – 600 упаковок препарату «ІСЕНТРЕСС», які не були закуплені державою. Адже 122 ВІЛ-позитивних людей могли лишитись без необхідних ліків. Мережа ЛЖВ зверталась за допомогою до фармкомпанії, обіцяючи взяти витрати на доставку до лікувальних закладів на себе.

Тривалі переговори дійшли до логічного кінця і, як результат, уже в дорозі препарати, що надані у якості гуманітарної допомоги компанією «Мерк» вартістю близько 300 000 доларів США.

Мережа ЛЖВ* – «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ».


Підготовлено Людмилою Гавриш, спеціалістом із зв'язків з громадськістю та пресою Мережі ЛЖВ