dir->/media/actions/farmatsevtychni-kompaniyi-prodayut`-khvorym-ukrayintsyam-liky-po-tsini-zolota-patsienty-vymagayut`-p/

Шановні журналісти!

Запрошуємо вас на прес-брифінг:

«Фармацевтичні компанії продають хворим українцям ліки по ціні золота! Пацієнти вимагають припинити «золоту лихоманку»!!!

Під час брифінгу пацієнтські та антикорупційні організації звернуться до низки фармацевтичних компаній в Україні із закликом штучно не підвищувати ціни на ліки, які централізовано закупаються державою на тендерах для лікування смертельних хвороб.

Прес-брифінг відбудеться 5 серпня, вівторок, о 10.00 в приміщенні Українського кризового медіа-центру, який знаходиться на 3 поверсі готелю «Україна», за адресою вул. Інститутська 4.

В прес-брифінгу візьмуть участь:

- Дмитро Шерембей, Голова Правління БФ «Пацієнти України» (ЮКАБ)

- Володимир Жовтяк, Голова Координаційної ради ВБФ «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»

- Олена Щербань, юрист «Центру протидії корупції»

Ми також запрошуємо до участі представників фармацевтичних компаній.

Щороку МОЗ України закуповує на державних торгах ліки для лікування смертельних хвороб, таких як онкологія, діабет, гепатит, муковісцидоз, ВІЛ/СНІД та інші. В результаті конкурсних торгів виявилось, що по деяким позиціям ціни на запропоновані фармацевтами переплати виросли до 300% (!) порівняно з минулорічними.

Закладений бюджетний дефіцит на видатки медицини, а також збільшення курсу долару та євро, а тепер іще і збільшення цін на ліки не залишають хворим українцям жодного шансу на життя.

Ще у квітні БФ «Пацієнти України» ініціював круглий стіл, під час якого фармацевти, що беруть участь у конкурсних торгах, пообіцяли стримати ціни на конкурсах на рівні 2013 року. Обіцянка не була дотримана частиною учасників ринку!

Незважаючи на складну ситуацію, в якій опинилася Україна та війну, яка іде на Сході, низка фармацевтичних компаній не лише не пішла на поступки та знижки для України, а навпаки – необгрунтовано підняла ціни на свою продукцію в доларовому еквіваленті в порівнянні з минулим роком.

Активісти БФ «Пацієнти України» розіслали звернення в усі світові офіси фармацевтичних компаній із вимогами знизити ціни для України та українців.

Копії листів буде презентовано на прес-брифінгу

Також, активісти принесуть на брифінг «золоті» пігулки як символ надзвичайної жадібності та цинізму фармацевтів, які намагаються продати ліки по ціні золота.

Інформація та акредитація за тел.: 067 465 4 26, 067 550 15 70