dir->/media/actions/dosyagnennya-u-borot`bi-z-epidemieyu-snidu-v-ukrayini-pid-zagrozoyu/

Згідно результатів «Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД (ЛЖВ)» Україна вперше домоглася значного прогресу у протидії епідемії ВІЛ/СНІД. Кількість нових випадків СНІДу знизилася у 2013 році на 7 % (від 10 073 у 2012 році до 9362 у 2013 році). Ще більш вражаючими є зміни в показниках смертності від СНІДу – зниження на 10 % (з 3870 у 2012 році до 3514 в 2013 році).

Збільшення державного фінансування закупівель медичних препаратів, яке вимагала Всеукраїнська мережа ЛЖВ, дозволяє Міністерству охорони здоров'я збільшити на 40 % число пацієнтів, які приймають лікування ( у результаті – 55 784 пацієнтів). Розширення програми антиретровірусного лікування ЛЖВ призвело до зниження нових випадків СНІДу та рівня смертності від СНІДу. Про це повідомили на брифінгу в українському медіа-кризовому центрі представники «Всеукраїнської мережі ЛЖВ» та Державної служби України з питань СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань.

"Те, про що ми говоримо на всіх рівнях, стає реальністю – лікувальні програми зупиняють епідемію ВІЛ/СНІД. Стовідсотковий доступ до лікування для всіх, хто її потребує, є ключем до успіху в цій боротьбі." – сказав Володимир Жовтяк, Голова Координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ.

Однак, через нестабільність та погані економічні умови, Україна може втратити це важливе досягнення. Інфляція за період останніх шести місяців складала, наприклад, більше 40%. У цих умовах є високий ризик, що цього року Уряд України зможе забезпечити антиретровірусною терапією тільки 33 000 пацієнтів. Це приблизно половина від того, що було спочатку заплановано. «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» лобіює урядові структури та фармацевтичні компанії, щоб не втратити ті досягнення, що було вже здобуто.

Посилання на оригінальну публікацію: http://www.aidsactioneurope.org/news/progress-fighting-aids-epedemic-ukraine-under-pressure