dir->/media/actions/derzhavna-sanitarno-epidemiologichna-sluzhba-ukrayiny-udoskonalyt`-systemu-utylizatsiyi-medychnykh-v/

11 березня 2014 р. було підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Державною санітарно-епідеміологічною служби України та Мережею ЛЖВ.  Метою цього Меморандуму є налагодження співробітництва з  розробки/модифікації та впровадження ефективних стратегічних заходів щодо утилізації медичних відходів у лікувально-профілактичних закладах задля створення безпечних умов праці та попередження та зниження ризику інфікування ВІЛ в  медичних закладах.

Документ підписано в рамках реалізації проекту RESPECT: "Зменшення стигми та дискримінації, пов'язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України".

Співробітництво між Мережею та Державною санітарно-епідеміологічною службою здійснюватиметься задля покращення стандартів та практик утилізації медичних відходів  в ЛПУ та впливатиме, таким чином, на зменшення стигми та дискримінації у медичних закладах, пов’язаної з ВІЛ. Як показує практика, стигматизаційних утисків в закладах медицини найчастіше зазнають представники груп найвищого ризику, зокрема споживачі ін’єкційних наркотиків та людей, які живуть з ВІЛ.

«Це лише перші кроки нашого амбітного проекту, який спрямований на підвищення толерантного ставлення до ЛЖВ та представників груп ризику. Адже саме підвищення толерантного ставлення до представників цих груп дозволить розширити програми лікування, пацієнти будуть без остраху звертатися до лікарів за допомогою, що в свою чергу дозволить зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу в Україні» – зазначає Оксана Брижовата, керівник відділу інноваційних програм ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».