dir->/media/actions/derzhava-pryrekla-khvorykh-na-smert`/

Українцям нічим буде лікуватись. 80% тендерів на закупівлю ліків провалено.

Під будівлю Кабінету Міністрів України пацієнти та батьки хворих дітей принесли сотні дитячих пар взуття у якості нагадування про те, що вже завтра їхні близькі можуть померти, так і не дочекавшись від держави гарантованих ліків за бюджетними програмами лікування. Міністерство охорони здоров’я не здійснило закупівлю ліків на 2014 рік. Тяжкохворі пацієнти та їхні родичі вимагали персонально від Прем’єр-міністра Яценюка негайно провести тендери із закупівлі ліків за державними програмами.

«Життя майже 50 000 пацієнтів опинилось під загрозою. Ми наполягаємо на тому, що навіть зараз ще можливо вивести з крутого піке цю ситуацію та врятувати життя ВІЛ-позитивних пацієнтів. Мережа наполягає на тому, щоб Кабінет Міністрів взяв пряму відповідальність і забезпечив процес закупівлі препаратів», – каже Володимир Жовтяк, Голова Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Наразі більшість програм із закупівель життєво важливих ліків на 2014 рік не відбулися, а саме для лікування: ВІЛ/СНІДу, гепатитів, туберкульозу, онкологічних хвороб, гемофілії, розсіяного склерозу.

Для дітей, які потребують лікування, ситуація складається не краще. Держава провела менше третини тендерів, частина – провалені повністю. Для деяких важкохворих дітей, які не отримають лікування в найближчий рік, це 100%-й смертельний вирок. Не закуплено вакцини для попередження iнфекцiйних хвороб у дітей, що призведе до спалахів інфекційних захворювань вже у 2015 році.

«Жодного разу за останні 10 років незалежності України пацієнтів не лишали напризволяще без лікування за такими програмами як онкологія, гемофілія, муковісцидоз, вірусні гепатити, туберкульоз, ВІЛ/СНІД та ін.,– зазначив Дмитро Шерембей, Голова БФ «Пацієнти України», – Це повний крах та провал нинішнього Міністерства охорони здоров’я. Вже вдруге за останні декілька місяців провалені медичні тендери. Саме тому, ми вимагаємо від Прем’єра негайно взяти питання щодо проведення тендерів МОЗу під особисту відповідальність. Інакше ці маленькі черевички залишаться назавжди без своїх господарів».

«У хворих на рак дітей та їхніх родичів існує традиція, коли дитину везуть на операцію, то за дверима операційної лишають її взуття, аби вона повернулася живою та здоровою, – каже Никодим, тато онкохворої дитини, – або, якщо дитина не вертається, ці черевички нагадують всім про цю дитину та ще довго лишаються у коридорі на її спомин. Зараз КабМін – це операційна, за дверима якої вирішується доля мого сина та тисяч хворих на рак дітей, які і так кожного дня борються за своє життя зі страшною хворобою».

МОЗ закуповує препарати за 16-ма державними програмами для лікування смертельно-небезпечних хвороб – СНІД, гепатит, туберкульоз, онкологія, гемофілія, ниркова недостатність та інші хвороби, з якими пацієнт без лікування може одразу померти.

Ліки для ВІЛ-інфікованих неможливо придбати в аптеці, чи будь-якому іншому медичному закладі. Вони закуповуються винятково за рахунок державного бюджету, відповідно до програми та видаються хворим у лікарнях.

Пацієнти принесли звернення до Арсенія Яценюка, підписане майже 30-ма громадськими та пацієнтськими організаціями, з вимогою взяти під особистий контроль врегулювання ситуації з державними закупівлями, а також провести спеціальне засідання Кабінету Міністрів України під головуванням Прем’єр-Міністра України, за результатами якого видати Постанову про термінове здійснення закупівель лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Неодноразові пропозиції пацієнтів МОЗу і Кабінету Міністрів України щодо шляхів вирішення ситуації із закупівлею ліків були проігноровані, ліки досі не закуплені. Всі листи, публікації, пікети, акції та вимоги звільнити та покарати винних за зірвані тендери були ПРОІГНОРОВАНІ Урядом та Прем’єр-міністром.

Пацієнти приноситимуть щодня дитяче взуття прем’єр-міністру Яценюку додому, допоки життєво необхідні ліки не буде закуплено.

2014 рік увійде в історію як абсолютний провал з реалізації державних програм лікування!   
 
 

  IMG_0396_resize.JPGIMG_0443_resize.JPG  


IMG_0455_resize.JPG


IMG_0439_resize.JPG