dir->/media/actions/anons-lyustratsiya-namn-ukrayiny/

Шановні журналісти!

Запрошуємо вас на акцію «Люстрація Національної академії медичних наук України». Акцію присвячено неприпустимій ситуації у системі охорони здоров’я: прямий призначенець Януковича-Азарова Андрій Сердюк єдиний з крупних медичних чиновників уникнув люстрації та продовжує керувати величезною медичною системою з 36 найкращих клінік України (інститутів НАМНУ). Ця структура є фактично непідконтрольною народові України та державній владі.

Громадська акція протесту за люстрацію у системі НАМН та прес-брифінг, присвячений акції, розпочнуться 24 грудня, у середу, о 10.00, перед будівлею Національної академії медичних наук України, за адресою вул. Герцена, 12.

У прес-брифінгу візьмуть участь:

- Михайло Блавацький, голова громадської організації «Народна люстрація», народний депутат VII скликання, який розповість про необхідність та механізми народної люстрації НАМН України;

- Дмитро Шерембей, голова організації «Пацієнти України», який розкаже про страждання та смерті пацієнтів через корупційну діяльність керівництва НАМНУ на чолі з Андрієм Сердюком;

- Анатолій Бондаренко, представник колективу Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України (Клініка «Лавра»), що розповість про цинічне та протиправне виселення пацієнтів та медичного персоналу з клініки за прямим наказом Азарова та за участю керівництва НАМНУ;

- Віталій Ткачук, активіст ВБО «Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»;

- Тетяна Кротова, представниця «Медичного контролю», надасть журналістам матеріали та факти про корупційну діяльність у системі НАМНУ: тіньові потоки вартістю сотні мільйонів гривень на рік та державне фінансування у 2,5 млрд гривень на рік (більше, ніж весь бюджет МОЗ на тендерні закупівлі!), яке розкрадається шляхом відкатних оборудок.

В акції візьмуть участь близько 100 активістів, серед яких пацієнти, лікарі, громадські активісти. Вони вимагатимуть відставки Президента Національної академії медичних наук України Андрія Сердюка, суспільного контролю над діяльністю НАМНУ за участі громадських організацій, повернення контролю над інститутами академії медичних наук народові України, поновлення діяльності Клініки «Лавра».

Після прес-брифінгу учасники акції поставлять печатку на кабінеті Президента НАМНУ «Підлягає люстрації». Акція стане початком широкої громадської кампанії за люстрацію НАМНУ.

Контактна особа: Анастасія Крижанівська, тел. 097 018 62 93, max@medcontrol.com.ua.