dir->/media/actions/aktyvisty-vymagayut`-vid-svitovogo-banku-vryatuvaty-zhyttya-lyudey-z-vil-snidom-ta-tuberkul`ozom/

Активісти Представництва Фундації АНТИСНІД - США в Україні – AHF (AIDS Healthcare Foundation), БФ «Пацієнти України», Всеукраїнської мережі ЛЖВ та інших пацієнтських неурядових організацій провели акцію протесту перед будівлею Світового банку. Мета – домогтися від Світового банку переглянути класифікацію, згідно з якою Україна віднесена до країн з середнім рівнем доходу і визнати правду, що українці є бідними.

На сьогодні від класифікації країни залежить за якими цінами вона отримуватиме ліки від міжнародних виробників (більш багаті країни традиційно сплачують за ліки дорожче, ніж бідні) та які розміри допомоги отримуватиме від міжнародних донорів. А відтак, ані держава, ані пацієнти не можуть купувати ліки за такими самими цінами, як купують їх, приміром, у Бразилії чи Китаї.

"Сьогодні, 75% бідного населення світу, і більшість людей, які живуть з ВІЛ/СНІД - проживають саме у країнах, які у даний час Світовий банк класифікує як країни з середнім рівнем доходів. Україна є також серед них",- зазначає Сергій Федоров, голова Представництва Фундації АНТИСНІД - США в Україні, AHF, Що це означає для пацієнтів з ВІЛ/СНІДом та туберкульозом, що живуть в Україні? Те, що Глобальний фонд, що фінансує програми лікування для українців, скоротить надання грошової допомоги, і більше допомагатиме бідним країнам. Внаслідок цього українські пацієнти не отримають достатнього лікування, а епідемії ВІЛ і туберкульозу будуть поширюватись і надалі. Це необхідно змінити і зараз все залежить від Світового банку!»

На сьогодні, не зважаючи на економічну кризу, девальвацію гривні та зниження рівня достатку населення, Україна все ще віднесена Світовим банком до групи країн з середнім рівнем доходу - де щоденний середній рівень зарплати населення коливається від $2,86 до $34,89. При цьому нижній поріг входження в групу всього на $1,61 перевищує міжнародну межу бідності, яка становить $1,25. Всі ці макроекономічні показники не мають нічого спільного з реальним життям людей, особливо тих, хто стикається зі смертельними захворюваннями, такими як ВІЛ або туберкульоз. У той же час, при існуючій класифікації, не тільки Глобальний Фонд, але й інші міжнародні донори скорочують свою присутність в країнах із середнім рівнем доходу. Очевидно, що якщо нижній поріг класифікації країн з середнім рівнем доходу буде підвищений до $10 в день на людину, то це буде відповідати реальному стану справ, і знизить ризик неотримання міжнародної допомоги.

Віталій Ткачук, член Координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ вважає, що «Для пацієнтів з ВІЛ/СНІД вкрай важливо продовжувати отримувати кошти на лікування від Глобального фонду. 19 649 пацієнтів щорічно отримує лікування завдяки ГФ. У 2015 році дефіцит бюджету на закупівлю ліків закривався тільки завдяки міжнародним програмам. У 2016 році (1-й квартал) лікування для майже 70 тис. людей стане можливим тільки завдяки міжнародній допомозі.

А по друге, важливо не забувати про ціноутворення таких ліків, коли фармацевтичні компанії також керуються класифікацією Світового банку, визначаючи ціну на свої ліки для країн. Отже є можливість за ті самі кошти врятувати життя більшій кількості людей, якщо класифікацію буде переглянуто», - наголосив Віталій Ткачук, член Координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ

Активісти підписали та передали свій лист-вимогу голові Представництва Світового банку в Україні. В ньому вони підтримують вимоги своїх колег, з 45 країн світу і більш ніж 520 організацій та закликають підвищити нижній поріг включення країн до групи «середнього рівня доходу» до $10 на день, і реалістично оцінити ситуацію з доходами населення в Україні. На думку активістів, це допоможе знизити ціни на всі імпортні ліки, збільшити рівень міжнародної допомоги, а відтак врятувати тисячі життів пацієнтів зі смертельними недугами, в тому числі з ВІЛ/СНІД та туберкульозом.

Подібні вимоги були озвучені на акціях під офісами Світового банку та на зустрічах Глобального Фонду у таких країнах як Перу, Мексика, Камбоджа, США, Китай та Швейцарія.

IMG_20151123_093135.jpg

IMG_20151123_094906_AO_HDR.jpg

IMG_20151123_095140_AO_HDR.jpg

IMG_20151123_094906_AO_HDR.jpg