dir->/media/actions/aktsiya-do-dnya-pam-yati-lyudey-shcho-pomerly-vid-snidu-v-m-mykolayiv/

30 квітня 2014 року на території Миколаївського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, напередодні Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу була висаджена трояндова «Алея пам’яті», за ініціативи членів Всеукраїнської Мережі ЛЖВ та багатьох інших громадських організацій.

18 травня на території Миколаївського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом відбулась акція «Імена», за ініціативи членів Всеукраїнської Мережі ЛЖВ та багатьох інших громадських організацій (БФ “Юнітус”, МАВІ “Час життя”, НМО “Нове сторіччя”, НБФ “Вихід”, БФ “Пенітенціарна ініціатива”, ЛІГА, БФ “Віта Лайт”, НУО “Подолання”) присвячена Всесвітньому дню пам’яті людей, які померли від СНІДу.

Вперше Міжнародний День пам’яті померлих від СНІДу було проведено у Сан-Франциско в 1983 році. З того часу кожну третю неділю травня у всьому світі громадські організації, державні установи, люди, яких проблема ВІЛ/СНІДу торкнулася безпосередньо, проводять масові заходи вшанування померлих від СНІДу. В цей день мільйони людей у всьому світі збираються та згадують тих, кого вже немає поруч, тих кого вони любили, але не змогли уберегти. Під час акції на території СНІД-центру було розгорнуто два великих квілта (меморіальне полотно), що були створені власноручно ВІЛ-позитивними людьми та небайдужими активістами з різноманітних організацій ВІЛ-сервісу в Миколаївській області. На цьому полотні вишиті десятки імен померлих від СНІДу. Цей квілт – символ скорботи та великої трагедії наслідків епідемії СНІДу, яка забрала життя. Під час акції була намальована на стіні червона стрічка, запалені свічки та запущені в небо повітряні кульки.

День пам’яті сьогодні – це можливість продемонструвати готовність і бажання протистояти подальшому розповсюдженню ВІЛ-інфекції, привернути увагу суспільства до проблеми епідемії ВІЛ/СНІДу, її масштабів, до інтересів ВІЛ-позитивних людей, підвищити прихильність окремої людини, суспільства, держави, сказати про важливість персональної відповідальності за своє здоров’я, своє життя, свою країну, підвищити рівень толерантного ставлення суспільства до ВІЛ-позитивних людей.

Кожен, хто зараз робить все можливе, щоб зупинити епідемію ВІЛ/СНІД, робить найкращий жест, яким можна вшанувати пам’ять тих, хто помер від СНІДу.