dir->/media/actions/7-dib-z-zhyttya-merezhi-/

Проект USAID RESPECT нагородив переможців Всеукраїнського конкурсу соціальних відеороликів, присвячених темі протидії стигмі та дискримінації щодо ВІЛ-позитивних людей

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом проект USAID RESPECT організував церемонію нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу соціальних відеороликів, присвячених темі протидії стигмі та дискримінації щодо ВІЛ-позитивних людей. Переможці отримали нагороди з рук Надзвичайного і повноважного посла США в Україні Джеффрі Р. Пайєтта, заступника Міністра охорони здоров’я України Ігоря Перегінця та координатора програм UNAIDS в Україні Яцека Тишка.

За результатми конкурса 1 місце отримала Рожок Наталія (м. Чернігів), 2 місце та номінацію «Глядацька симпатія» отримали студенти Бродівського педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича, автор – викладач Квак Лілія Василівна (м. Броди), 3 місце – Конончук Ольга (м. Львів).

"Найкращі ліки це розуміння та підтримка. Адже ВІЛ-позитивні люди часто страждають саме від несприйняття їх у суспільстві", – зазначив Голова Координаційної Ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ Дмитро Шерембей під час свого виступу.

http://fakty.ictv.ua/ua/index/view-media/id/112412

Проект USAID RESPECT впровадив тренінговий модуль з питань запобігання та зменшення стигми і дискримінації, пов'язаної з ВІЛ, по відношенню до ЛЖВ та представників ГНР

Вийшов з друку навчально-методичний посібник для викладачів «Ведення пацієнта з ВІЛ-інфекцією/СНІДом сімейним лікарем», підготовлений відповідно до принципів доказової медицини та на основі інтерактивного підходу до навчання лікарів. Матеріали посібника спрямовані на підвищення кваліфікації сімейних лікарів у наданні якісної медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ, і має забезпечити засвоєння сімейними лікарями принципів діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, опортуністичних захворювань, сприяти набуттю вміння щодо консультування ВІЛ-інфікованих пацієнтів, оволодінню методикою проведення ДКТ, та недопущення стигматизації та дискримінації представників груп найвищого ризику і людей, які живуть з ВІЛ.

Мережа забезпечить всі кафедри післядипломної освіти сімейних лікарів навчально-методичними посібниками у найближчий час.

Круглі столи у 7 регіонах: результати оцінки задоволеності населення адміністративними послугами

В рамках проекту «Покращення якості адміністративних послуг в соціальній та медичній сфері в обраних регіонах України» за підтримки Європейської Комісії завершилось проведення серії регіональних круглих столів з презентації результатів оцінки задоволеності населення адміністративними послугами. Круглі столи було проведено в 7 регіонах: Львівській, Рівненській, Закарпатській, Сумській, Кіровоградській, Харківській областях та м. Кривий Ріг. Серед учасників круглих столів були присутні експертні команди з оцінки – співробітники регіональних відділень Мережі, представники місцевої влади, Центрів надання адміністративних послуг та управлінь соціального захисту населення. Після презентації результатів оцінки в усіх регіонах створені робочі групи з представників громадських організацій та державних установ, які займатимуться розробкою планів впровадження рекомендацій оцінки.

30 листопада в Києві проведено круглий стіл на тему «Києву – європейський рівень підтримки сімей, осіб з ВІЛ-інфекцією». В роботі круглого столу взяли участь понад 30 осіб, які представляли медичні установи, ЦСССДМ, міські заклади соціального обслуговування населення та громадські організації Києва, що працюють у сфері протидії епідемії ВІЛ/СНІДу. Серед основних рішень, яких було досягнуто в результаті круглого столу: розробити довгострокову Стратегію подолання епідемії ВІЛ в Києві; відновити роботу міжсекторальної комісії для обговорення проблем у подоланні епідемії ВІЛ; проводити щомісяця зустрічі працівників ВІЛ-сервісу для обговорення досягнень та проблем на шляху подолання епідемії; створити єдину систему трирівневої профілактики; створити сприятливий медійний простір для мотивації молоді проходити тестування на ВІЛ.

4 грудня в місті Дніпропетровську пройшов круглий стіл “Розробка пропозицій для оптимізації системи діагностики та лікування ВІЛ-позитивних Дніпропетровської області”. Представники громадських організацій Дніпропетровської області, що надають послуги з профілактики, догляду та підтримки в рамках гранту Глобального Фонду, а також керівництво Дніпропетровського обласного та міського Центрів СНІДу та експерти центрального офісу Мережі обговорили можливі шляхи вирішення по трьох ключових проблемах: призначення та видача АРТ в малих містах області, специфіка діагностики ВІЛ+ пацієнтів в малих містах; посилення ролі Дніпропетровського обласного відділення Мережі як координаційного центру для НУО в Дніпропетровській області. Свої напрацювання учасники круглого столу виклали у відповідній Резолюції. Зазначені пропозиції Олександр Колісник, голова правління Дніпропетровського відділення Мережі, винесе на розгляд найближчого засідання Дніпропетровської обласної Координаційної Ради з питань ВІЛ/СНІДу та ТБ, яке заплановане на 8 грудня 2015 року.

Завершено подання кандидатур для відбору представника від спільноти ЛЖВ в Національну раду з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Свої кандидатури подали 5 членів Координаційної ради Мережі: Шерембей Дмитро, Ткачук Віталій, Дмитрієв Сергій, Константінова Ганна та Александров Олександр. З документами кандидатів можна ознайомитися на сайті Мережі за посиланням http://network.org.ua/network/history/the-selection-of-representatives-from-the-community-of-plhiv-in-the-national-council-on-combating-tu/?clear_cache=Y . Наразі відбуваються загальні збори в регіонах, де проходить голосування. Цей процес має бути завершено до 10 грудня. В Національну раду буде подано кандидатури (по кількості місць визначених Нацрадою), що отримали найвищий рейтинг за результатами голосування сумарно по всіх регіонах.

Відбувся спільний моніторинговий візит відділу регіонального розвитку та МіО в БФ «Соціальна служба «Віфанія», що реалізує проект «Диверсифікація джерел фінансування послуг ВІЛ-сервісних організацій» (субгрант ГФ). За результатами візиту та на запит організації внесено ряд змін в таблицю індикаторів проекту та підготовлено Допугоду до Договору.

Розпочато підготовку до проведення чергового засідання Ради голів правлінь регіональних організацій Мережі, яке відбудеться 16 – 18 грудня 2015 року. Попередньо планується, що основними питаннями порядку денного будуть: остаточне узгодження проектів документів для внесення змін у Статут, Політику та процедури Мережі, базуючись на напрацюваннях минулої Ради голів та юридичній експертизі; формування ключових цілей та задач роботи Мережі на найближчі роки; обговорення та затвердження напрацювань робочої групи по створенню Комітету з етики та завдань для роботи Комітету на 2016 рік.

Станом на 07.12.2015 всі препарати (крім трьох позицій – Абакавір, комбінація: Абакавір/ламівудин, комбінація: Тенофовір/Емтрицитабін/Ефавіренз), закуплені Мережею для лікування пацієнтів Глобального Фонду у 2016 р. вже на складі Мережі, розвезення заплановано на січень-лютий 2016 р.

Екстрена закупівля препаратів Ламівудин/Зидовудин 150/300 мг – 95 000 уп. та Ефавіренз 600 мг – 88 000 уп., яка була здійснена з метою попередження переривання лікування, вже поставлена в регіони.

Поставка антиретровірусних препаратів для розширення лікування за кошти PEPFAR (закупівля здійснюється агентством PFSCM), очікується протягом січня-лютого 2016 р. В рамках даної поставки стане можливим забезпечення лікування для 18 000 нових пацієнтів.

29 ноября - 4 декабря 2015 г. состоялся Зальцбургский семинар «Здоровье и деньги: бюджетный анализ и адвокация защиты права на здоровье» организованный Фондом открытого общества Дж. Сороса (OSI)

Ирина Агеева директор департамента коммуникации, политики и адвокации представила опыт Сети людей с ВИЧ в сфере расширения государственного бюджета на лечение, лучшие проекты по борьбе с коррупцией и прав интеллектуальной собственности.

Во время встречи были представлены успешные кейсы Латинской Америки, стран ЕС и Африканского континента о анализе государственного бюджета, которые непосредственно влияют на доступ к лечению.

Наиболее актуальными моделями, которые возможно внедрить в Украине являются:

∙ сравнение влияния дефицита государственного бюджета на смертность среди беременных женщин, рожениц и новорожденных детей

∙ адвокация расширения доступа к медицинским услугам в сельской местности в связи с децентрализацией

∙ соблюдение в Украине Международного пакта об экономических, социальных и культурных правах предусматривающих недопустимость регресса в сокращении расходов на лечение со стороны государства.

Кроме того, был проведен ряд встреч по усовершенствованию грантовой стратегии Open Society Foundations в сфере бюджетного мониторинга и обеспечения права на здоровье.