dir->/media/actions/1-grudnya-vsesvitniy-den`-borot`by-zi-snidom-ta-tolerantnosti-do-vil-pozytyvnykh-lyudey/

У 2014 році жителі Луганської області зіткнулися з безліччю проблем, але це не позбавило їх здатності співчувати, приймати чужу біду, як свою. І це в черговий раз доводить акція, яка пройшла на вихідних у супермаркетах «Сільпо» міста Лисичанська та Сєвєродонецька Луганської області.

28-29 листопада 2014 року в супермаркетах «Сільпо» в Лисичанську та Сєверодонецьку, співробітники благодійної організації «Луганське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ / СНІД» спільно з медичними працівниками Лисичанського кабінету «Довіра» провели акцію «Благодійна барахолка - неси своє добро!» В рамках акції була організована виставка-продаж дитячих малюнків і виробів. А також збір коштів на потреби ВІЛ-позитивних діток Луганської області. Відвідувачам «Благодійної барахолки» була надана можливість пройти анонімне тестування на ВІЛ, гепатит С, гепатит В.

За час проведення акції 140 жителів Лисичанська та Сєвєродонецька змогли пройти добровільне консультування і тестування на ВІЛ, гепатит С, гепатит В, підвищити рівень інформованості про шляхи передачі ВІЛ-інфекції та методи профілактики ВІЛ, сформувати навички здорового способу життя та особистої відповідальності за своє здоров'я. В ході акції небайдужими жителями було пожертвовано більше 600 гривень на потреби ВІЛ-позитивних діток.

«Акцію подібного роду наша організація проводить не вперше, але цього року все якось незвично, - говорить Олег Пронін, голова правління «Луганського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ / СНІД», - Коли ми ставили ящик для збору грошей, то ми не дуже розраховували на великі збори, тому що зараз в регіоні багато людей самі потребують допомоги: хтось переселенець із зони бойових дій, у багатьох жителів Лисичанська житло постраждало від обстрілу, хтось не отримує соціальних виплат. Але вразило те, що коли люди дізнавалися, для потреб яких діток проходить акція - практично всі хотіли допомогти. Ну а ми в свою чергу, дякуємо за допомогу в організації та проведенні «Благодійної барахолки», наших партнерів: ГО «Джерело», Кабінет «Довіра» м. Лисичанська та мережа супермаркетів «Сільпо» FOZZY GROUP. Зібрані кошти підуть на життєво необхідні потреби: закупівлю ліків, дитячого харчування, діагностичні процедури».

«Тестування на ВІЛ швидкими тестами - це іноді унікальна можливість для людини дізнатися свій статус (позитивний або негативний), говорить Валерія Рачинська, керівник програмного відділу Організації. Більшість людей вважає, що ця проблема може торкнутися кого завгодно, але тільки не їх самих. Спеціально здавати аналізи на ВІЛ люди приходять рідко, частіше бояться, що хтось із знайомих дізнається про візит, часу немає, бояться проходити сам тест, або довго чекати результату. А так за п'ять хвилин відразу три тести - головне, що анонімно, безкоштовно і йти нікуди не потрібно».

IMG_20141129_123324_resize.jpgIMG_20141129_104926_resize.jpgIMG_20141130_110347_resize.jpgIMG_20141130_121635_resize.jpgIMG_20141130_121913_resize.jpg