dir->/library/research/

Дослідження

RESPECT_РЕЗУЛЬТАТИ ОЦІНКИ рівня зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до ЛЖВ та представників ГНР
RESPECT_РЕЗУЛЬТАТИ ОЦІНКИ рівня зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до ЛЖВ та представників ГНР
Завантажити
Оцінка впливу впровадження інформаційної системи на розподіл витрат часу працівників закладів з лікування ВІЛ-інфекції та СНІДу в Україні (перший етап, 2014-2015 рр.)
Оцінка впливу впровадження інформаційної системи на розподіл витрат часу працівників закладів з лікування ВІЛ-інфекції та СНІДу в Україні (перший етап, 2014-2015 рр.)

У ході першого етапу оцінки було проаналізовано розподіл витрат часу, зокрема, витрати часу на ведення звітно-облікової документації, а також описано існуючу систему документообігу закладів різного рівня. Після впровадження інформаційної системи планується проведення другого етапу дослідження для оцінки впливу та переваг введення інформаційної системи. 

Завантажити
Дослідження  «Гендерні аспекти надання послуг для ЛЖВ»
Дослідження «Гендерні аспекти надання послуг для ЛЖВ»
Завантажити
Мережа презентує повну версію звіту  за результатам дослідження «Показник рівня стигми ЛЖВ – Індекс Стигми», проведеного спільно з Аналітичним центром «Соціоконсалтинг» у 2013 році.
Мережа презентує повну версію звіту за результатам дослідження «Показник рівня стигми ЛЖВ – Індекс Стигми», проведеного спільно з Аналітичним центром «Соціоконсалтинг» у 2013 році.
За результатами дослідження, загальний рівень стигматизації ВІЛ-позитивних людей все ще залишається високим, незважаючи на позитивну динаміку у зміні ставлення до ЛЖВ, у порівнянні з 2010 роком.
Незмінно високими протягом останніх 3-х років залишається показник самостигматизації (82%) та самодискримінації (62%) ЛЖВ.
Упереджене ставлення та відповідні дії по відношенню до себе з боку соціального оточення у 2013 році відчувало 40% опитаних ЛЖВ, що на 11% нижче у порівняння з 2010 р.  
Серед 20% респондентів з числа працюючих, які втрачали джерело трудового доходу, 15% пов’язують це з причинами, що включають ВІЛ-статус.
З проявами стигматизації та дискримінації у медичній сфері протягом останнього року стикалися 11% опитаних ЛЖВ. Порівняно з даними 2010 року, коли цей показник становив 22%, він зменшився майже вдвічі.  Найпоширенішою формою стигматизації та дискримінації ЛЖВ у медичній сфері залишається пряма чи опосередкована відмова у медичному обслуговуванні.

Мовні версії: Українська, Англійська.
Завантажити
Результати  другого пілотного дослідження «Визначення мотивів, які спонукали усиновителів/прийомних батьків брати на виховання ВІЛ-позитивну дитину-сироту»
Результати другого пілотного дослідження «Визначення мотивів, які спонукали усиновителів/прийомних батьків брати на виховання ВІЛ-позитивну дитину-сироту»

З 2008 по 2013 р. Мережа » у партнерстві з Фондом Олени Пінчук «АНТИСНІД», СНІД-фондом Елтона Джона та румунською організацією “Romanian Angel Appeаl” за фінансової підтримки СНІД-фонду Елтона Джона, Британського Фонду “Big Lottery” та Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД» реалізовувала проект «Діти плюс». Проект впроваджувався в 9-ти регіонах України, а саме: у містах Суми, Миколаїв, Одеса, Севастополь, Сімферополь, Харків, Полтава, Черкаси та Макіївка. Один із основних напрямів проекту було спрямовано на сприяння влаштуванню ВІЛ-позитивних дітей-сиріт у сімейні форми виховання.

Перш за все, в рамках проекту особлива увага приділялась мотивуванню громадян взяти на виховання ВІЛ-позитивну дитину-сироту. З метою ефективного впровадження діяльності було розроблено систему влаштування ВІЛ-позитивних дітей-сиріт у сім’ї, яка складається з 4-х компонентів:

- пошуку потенційних усиновителів/прийомних батьків/опікунів;

- підготовки потенціальних кандидатів;

- підготовки дітей-сиріт до влаштування у сім’ю;

- соціального супроводу «новоствореної» сім’ї.

Діяльність щодо влаштування ВІЛ-позитивних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проводилась на регіональному рівні у тісному партнерстві із державними структурами, які займаються даним питанням, а саме: міськими та обласними центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та службами у справах дітей.

Для визначення мотивів, які вплинули на усиновлення ВІЛ-позитивної дитини-сироти/влаштування в прийомну сім’ю, в рамках проекту передбачено проведення двох пілотних досліджень: в травні 2011 та 2012 років. У даному документі представлені результати другого пілотного дослідження «Визначення мотивів, які спонукали усиновителів/прийомних батьків брати на виховання ВІЛ-позитивну дитину-сироту».

Завантажити
Аналітичний звіт «Хто заробляє на епідемії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу в Україні» (2013)

Аналітичний звіт «Хто заробляє на епідемії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу в Україні» - тематичне дослідження, яке показує взаємозв’язок між корупцією і порятунком життів ВІЛ-позитивних людей в Україні. Звіт написаний Громадською організацією «Центр протидії корупції» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» в рамках проекту «Побудова життєздатної системи комплексних послуг з профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу, догляду та підтримки для уразливих груп та ЛЖВ» за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, 10 Раунд.

Завантажити
Оціночне дослідження компоненту «Догляд і підтримка» (2009 р.)

Дослідження здійснювалось Державним інститутом розвитку сім'ї та молоді, яке проводилось за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» в рамках проекту «Підтримка профілактики ВІЛ/СНІДу, лікування та догляду для найуразливіших груп населення України» за підтримки Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (6 раунд).

Географія дослідження: м. Київ, Донецька, Миколаївська, Черкаська, Рівненська та Харківська області.

Завантажити
Операційне дослідження системи надання послуг для ЛЖВ за компонентом «Догляд і підтримка» (2009 р.)

Дослідження здійснювалося Українським інститутом соціальних досліджень ім. О. Яременка  за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» в рамках проекту «Підтримка профілактики ВІЛ/СНІДу, лікування та догляду для найуразливіших груп населення України» за підтримки Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (6 раунд).

Географія дослідження: АР Крим, м. Київ, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Івано-Франківська, Миколаївська, Полтавська та Сумська області.

Цільові групи дослідження: 106 людей, які живуть з ВІЛ; 58 працівників проектів з догляду і підтримки; 6 фахівців ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ"

Завантажити
Операційне дослідження "Виявлення потреб ЛЖВ, котрі не користуються послугами проектів з догляду та підтримки" (2010р.)

Дослідження здійснювалось аналітичним центром "Соціоконсалтинг" за фінансової підтримки ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" в рамках проекту "Підтримка профілактики ВІЛ/СНІД, лікування та догляду для найуразливіших груп населення України" за підтримки Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (6 раунд).

Географія дослідження: АР Крим, Дніпропетровська, Донецька, Миколаївська, Одеська, Кіровоградська, Луганська та Волинська області.

Цільові групи дослідження: 300 людей, які живуть з ВІЛ, 13 працівників регіональних СНІД-центрів.

Завантажити
Дослідження "Доступ до послуг з лікування для ВІЛ-позитивних споживачів ін’єкційних наркотиків" (2010 р.)

Дослідження здійснювалось ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" в рамках проекту "Підтримка профілактики ВІЛ/СНІД, лікування та догляду для найуразливіших груп населення України" за підтримки Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (6 раунд).

Мета дослідження: оцінити доступ ВІЛ-позитивних СІН до послуг з лікування.

Географія дослідження: міста Кіровоград, Олександрія (Кіровоградська область); Миколаїв, Вознесенськ (Миколаївська область); Луганськ, Рубіжне (Луганська область); Суми, Шостка (Сумська область); Рівне, Кузнецовськ (Рівненська область); Житомир, Бердичів (Житомирська область).

Цільова група дослідження: 118 споживачів ін’єкційних наркотиків зі встановленим діагнозом "ВІЛ-інфекція".

Завантажити
Україна: моніторинг упровадження цілей ССГАООН щодо сексуального та репродуктивного здоров’я (2010 р.)

Проект здійснюється за підтримки Фундації Форда Міжнародна координація проекту: Gestos — Soropositivity, Communication and Gender Issues.

Видання знайомить із поглядом громадських організацій на дотримання Україною зобов’язань щодо виконання вимог Декларації ССГАООН у сфері захисту і підтримки сексуального та репродуктивного здоров’я. Результати дослідження можуть зацікавити осіб, які приймають рішення у сфері соціальної політики (зокрема охорони здоров’я), представників неурядових ВІЛ-сервісних, правозахисних, жіночих організацій, науковців, усіх, кому небайдуже здоров’я та майбутнє української нації.

Географія дослідження: Чернігів, Черкаси, Херсон, Суми, Слов’янськ, Маріуполь, Костянтинівка, Донецьк, Горлівка, Нікополь, Кривий Ріг, Луцьк, Рівне.

Цільова група дослідження: 205 ВІЛ-позитивних жінок репродуктивного віку – клієнток проектів із профілактики вертикальної трансмісії ВІЛ.

Завантажити
Показник рівня стигми ЛЖВ – Індекс Стигми
У цьому виданні представлені результати першого національного соціологічного дослідження щодо стигматизації, дискримінації та порушення прав людей, які живуть з ВІЛ. Проведена робота за своїми обсягами і якістю отриманих даних є унікальною, адже вона проводилась за ініціативою ЛЖВ, їх активної участі для людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією.
Географія дослідження:  АР Крим, Харківська, Донецька, Київська, Львівська, Черкаська, Одеська, Херсонська, Івано-Франківська, Сумська, Кіровоградська області та м. Київ.
Цільова група дослідження: 1500 ЛЖВ.
Завантажити
Результати пілотного дослідження «Визначення мотивів, які спонукали усиновителів/прийомних батьків брати на виховання ВІЛ-позитивну дитину-сироту»

У 2008 році розпочав роботу 5-річний проект «Діти плюс», який впроваджується ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» у партнерстві з Фондом Олени Пінчук «АНТИСНІД», СНІД-фондом Елтона Джона та румунською організацією “Romanian Angel Appeаl” за фінансової підтримки СНІД-фонду Елтона Джона, Британського Фонду “Big Lottery” та Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД». Проект реалізується в 9-ти регіонах України, а саме: у містах Суми, Миколаїв, Одеса, Севастополь, Сімферополь, Харків, Полтава, Черкаси та Макіївка. Один із основних напрямів проекту спрямовано на сприяння влаштуванню ВІЛ-позитивних дітей-сиріт у сімейні форми виховання.

Перш за все, в рамках проекту особлива увага звертається на мотивування громадян взяти на виховання ВІЛ-позитивну дитину-сироту. З метою ефективного впровадження діяльності було розроблено систему влаштування ВІЛ-позитивних дітей-сиріт у сім’ї, яка складається з 4-х компонентів:

 

- пошуку потенційних усиновителів/прийомних батьків/опікунів;

- підготовки потенціальних кандидатів;

- підготовки дітей-сиріт до влаштування у сім’ю;

- соціального супроводу «новоствореної» сім’ї.

Діяльність щодо влаштування ВІЛ-позитивних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проводиться на регіональному рівні у тісному партнерстві із державними структурами, які займаються даним питанням, а саме: міськими та обласними центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та службами у справах дітей.

Завантажити
Моніторинг включення індикаторів щодо насильства над жінками до національної відповіді на епідемію ВІЛ та впровадження плану ЮНЕЙДС щодо жінок і дівчат

Протягом вересня 2011 – січня 2012 Мережею ЛЖВ проведене дослідження в рамках всесвітньої кампанії «Жінки не чекатимуть: зупинимо насильство зараз!». Активну участь у проведенні дослідження брали представниці місцевих жіночих груп та члени Об’єднання жінок України, яких торкнулась епідемія ВІЛ/СНІД.

 

Дослідження складалось з наступних розділів,у яких, автори намагались вповні розкрити цю інноваційну для України тему:

 

• ВІЛ/ СНІД та насильство щодо жінок: усвідомлення ситуації на національному рівні.

• ВІЛ/ СНІД та насильство щодо жінок: наявність програм і послуг.

• Жінки - можливості та лідерство в контексті загрози ВІЛ/СНІД.

Зібрана інформація демонструє як безперечні досягнення, так і певні прогалини в національному законодавстві та системі збору даних щодо порушень прав людини в контексті ВІЛ та насильства щодо жінок, які включають стигму та дискримінацію, перешкоди для доступу до якісних послуг, порушення конфіденційності і недоторканності приватного життя, порушення прав сексуального і репродуктивного здоров'я.

 

Завантажити
Monitoring the inclusion of vaw at the national level of the AIDS response and the implementation of the UNAIDS agenda for women and girls
Завантажити
Операційне дослідження «Визначення ступеню «дружності» до клієнтів послуг, що надаються ЛЖВ в різних закладах соціальної та медичної сфери» (2012 р.)
Замовник: ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» у рамках Програми «Підтримка профілактики ВІЛ/СНІДу, лікування та догляду для найуразливіших груп населення України», яка реалізується за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією (6 раунд)
Виконавець: Аналітичний центр «Соціокансалтинг»
Географія дослідження: АР Крим, м. Київ, Донецька, Кіровоградська, Львівська, Одеська, Сумська, Тернопільська, Харківська та Черкаська області
Цільові груп дослідження та вибірка: 800 ЛЖВ, які знають про свій ВІЛ-позитивний статус понад 2 роки, в тому числі 117 ЛЖВ, які мають дітей віком до 15 років; 30 медичних працівників (лікар-терапевт, інфекціоніст, гінеколог, психолог, фтизіатр, нарколог) обласних/міських СНІД-центрів, туберкульозних і наркологічних диспансерів; 50 надавачів соціальних послуг серед яких співробітники центрів СССДМ (психологи, юристи, соціальні працівники), соціальні працівники ВІЛ-сервісних НУО, зокрема регіональних відділень ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», державні інспектори праці територіальних державних інспекцій праці та юристи НУО, працівники центрів денного перебування для дітей з сімей, яких торкнулась епідемія ВІЛ/СНІД
Завантажити
Оцінка впливу програми, впроваджуваної в рамках гранту Глобального Фонду на забезпечення заходів з догляду та підтримки ЛЖВ (2012 р.)
Замовник: ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» у рамках Програми «Підтримка профілактики ВІЛ/СНІДу, лікування та догляду для найуразливіших груп населення України», яка реалізується за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією (6 раунд)
Виконавець: Іноземним підприємством «ГфК Юкрейн»
Географія дослідження: АР Крим та м. Київ, Донецька, Харківська, Одеська, Кіровоградська, Черкаська, Сумська, Львівська та Івано-Франківська області.
Цільова група дослідження та вибірка: 894 ЛЖВ, які користуються послугами компоненту «Догляд та підтримка» в ВІЛ-сервісних організаціях; 300 ЛЖВ, які не користувалися послугами компоненту «Догляд та підтримка» на момент опитування; 124 працівника ВІЛ-сервісних організацій; 6 експертів у сфері протидії епідемії ВІЛ/СНІДу.
Завантажити

Cannot find 'pages' template with page ''