dir->/library/faq/

FAQ


Чи допоможе АРВ-терапія народити здорову дитину?

За допомогою антиретровірусних препаратів зменшується ризик передачі ВІЛ від матері дитині. Якщо ВІЛ-позитивна мати під час вагітності і пологів приймає антиретровірусні препарати, то вірогідність зараження дитини ВІЛ складає близько 1–5 відсотків. Крім того, сухий Кесарів перетин знижує ризик інфікування дитини. Після народження дитини ВІЛ-позитивним матерям слід відмовитися від грудного вигодовування, оскільки вірус може передатися дитині з материнським молоком.

Скільки коштує антиретровірусне лікування?

Антиретровірусне лікування ВІЛ/СНІД в Україні є безкоштовним і доступним. Тому всі, хто його потребують, можуть звернутися в міські і обласні центри СНІДу. Для отримання докладнішої інформації про антиретровірусне лікування Ви можете звернутися в регіональні представництва Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ.

Що таке антиретровірусна терапія?

Антиретровірусна терапія передбачає одночасний прийом декількох антиретровірусних препаратів (АРВ), які зупиняють розмноження вірусу і тим самим попереджають руйнування імунної системи, що веде до збільшення тривалості життя і поліпшення стану здоров'я ВІЛ-позитивної людини. Не дивлячись на це, антиретровірусна терапія не в змозі повністю позбавити організм від ВІЛ-інфекції.

Як дізнатися про наявність ВІЛ в організмі?

Тестування – це єдиний спосіб визначити наявність ВІЛ в організмі. Для цього необхідно здати спеціальний аналіз крові на ВІЛ. Згідно закону України "Про запобігання захворюванню синдромом надбаного імунодефіциту (СНІД) і соціальний захист населення" аналіз на ВІЛ є добровільним, безкоштовним і конфіденційним.

Чи існують якісь методи лікування ВІЛ? Для зупинення розповсюдження вірусу в організмі людини і поліпшення здоров'я ВІЛ-позитивних людей використовують спеціальні ліки – антиретровірусні препарати (АРВ-препарати). Саме завдяки винаходу цих препаратів сьогодні ВІЛ виключений із списку смертельних захворювань.

Як ВІЛ не передається?

1. Побутовим шляхом:
При спільному користуванні санвузлами.
При використанні загального посуду і столових  приладів.
При догляді за ВІЛ-позитивними людьми.
Через піт і сльози.
Через повітря, зокрема при кашлі, чханні.

2. Під час спілкування:
Через поцілунки.
Через рукостискання, обійми, дотики.
При сумісних заняттях спортом, іграх.
При купанні через воду.

3. ВІЛ не передається через комах і тварин:
При укусах комах і тварин.
При догляді за тваринами.

Шляхи передачі ВІЛ?

1. Через кров:
При загальному або повторному використанні шприців, голок або інших інструментів для ін'єкцій. Як правило, відбувається при використанні одних і тих же інструментів для ін'єкцій серед споживачів ін'єкційних наркотиків.
При використанні нестерильного медичного інструменту, а також інструменту для татуажа і пірсинга.
При використанні чужих бритвених приладів, зубних щіток.

2. Не захищений (без презерватива) секс (анальний, вагинальний і оральний).

3. Від ВІЛ-позитивної матері – дитині під час вагітності, пологів або грудному вигодовуванні.