До всіх новин

Інтелектуальна власність та доступ до лікування: як знайти компроміс

Мережа виступає за впровадження в Україні передового міжнародного досвіду в сфері права інтелектуальної власності з метою розширення доступу до лікування ВІЛ

На початку березня відбувся круглий стіл  «Права людини та інтелектуальна власність: міжнародний досвід розгляду заявок у сфері фармації» за участі експертів НДІ Інтелектуальної Власності НАПрН України, а також провідних вітчизняних спеціалістів у сфері інтелектуальної власності. Активну участь у заході прийняли представники Мережі ЛЖВ.

На круглому столі обговорювались перспективи впровадження в Україні міжнародного досвіду в сфері розгляду заявок на видачу патентів на лікарські засоби з метою збалансування прав заявників та забезпечення доступу пацієнтів до лікування. Значну увагу учасники зустрічі приділили  таким питанням як напрями патентної реформи в Україні, специфіка міжнародного досвіду розгляду заявок в сфері фармації, проблемні питання експертизи заявок на видачу патентів, а також вплив патентів на доступ до лікування.

З презентацією на круглому столі виступив юрисконсульт з питань інтелектуальної власності Мережі Микита Трофименко. В рамках презентації він наголосив на значний вплив рішення про видачу патенту, або відмову у видачі патенту на ціни життєво необхідних лікарських засобів. На конкретних прикладах в сфері патентів на АРВ препарати, він вказав як рішення про видачу патентів на сумнівні вторинні патенти сприяє завищеним цінам на них. Також на прикладі, препарату софосбувір він показав, як рішення патентного відомства про видачу попередніх відмов щодо заявок на видачу патентів на даний препарат сприяло тому, що в Україні ціна на нього значно нижча, ніж в більшості інших країн з середнім рівнем доходу.

Учасники круглого столу погодились, що з метою вдосконалення процедури розгляду заявок, які стосуються лікарських засобів необхідним є використання передового міжнародного досвіду у цій сфері.

  • 1683
  • 0
Поділитись