dir->/en/network/success_stories_head_office/istoriya-pro-dopomogu-z-oformlennya-opiky-nad-dytynoyu-/

13.09.2013 Історія про допомогу з оформлення опіки над дитиною.

Анонс історії UA: 

Опис історії UA: 

Дівчинку залишила мати в центрі соціальної реабілітації в п’ятимісячному віці. Клієнт працював у той час у даному закладі і вирішив забрати дитину та опікуватись нею. Мати дитини зникла, місце її перебування невідоме. Як стало відомо юристу Мережі ЛЖВ, Бєлай Світлані, дівчинка була народжена матір’ю ще в місці позбавлення волі, після звільнення вона відвідувала реабілітаційний центр, а потім зникла. Подейкували, що вона виїхала за межі України до Росії, але до цього часу місце її знаходження невідоме. Дівчинка проживала в сім’ї клієнта вісім років, клієнти – чоловік та жінка – доглядали, були для неї батьком та матір’ю, несли матеріальні витрати. Коли клієнт виявив бажання юридично оформити документи на дитину, тобто оформити опіку над малолітньою, то в них виникли проблеми у зв’язку з наявністю в батька ВІЛ-інфекції. Завідуюча медичної частини не хотіла підписувати висновок про стан здоров’я клієнта, так як там була відмітка, що клієнт стоїть на диспансерному обліку в Київській міській клінічній лікарні №5, має першу клінічну стадію захворювання на ВІЛ. На жаль, Законодавство України забороняє надавати опіку, піклування, усиновлювати, створювати прийомні сім’ї людям, які мають ВІЛ-інфекцію, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року №866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини» та відповідно до Наказу МОЗ України від 20 серпня 2008 року №479 «Про затвердження Переліку захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем».

Виключенням є випадки, коли у Висновку про стан здоров’я зазначено Z-21 – безсимптомне носійство.

Після проведення юристом Мережі ЛЖВ переговорів з працівником Служби у справах дітей, було отримано інформацію, що Службі необхідні всі документи, які передбачені законодавством України на оформлення опіки, особливо висновок про стан здоров’я опікуна. Також було проведено переговори з Головним лікарем Центральної районної лікарні, яка попросила надати з Київського міського центру СНІДу довідку з роз’яснення терміну «безсиптомне носійство».

Після проведених переговорів та наданих роз’яснень, юрист Мережі разом з клієнтом, звернулися до лікаря Київського міського центру СНІДу з проханням надати роз’яснення стосовно, значення терміну «безсимптомне носійство», і що дане захворювання не є небезпечним для здоров’я та життя дитини, а також попросили зазначити у листі код відповідно до списку Кодів міжнародної класифікації хвороб (МКХ) – код Z-21,«безсиптомне носійство».

Після надання роз’яснення лікарем Київського міського центру СНІДу та проведених переговорів, дане питання було вирішено на користь клієнта, Служба у справах дітей надала дозвіл на оформлення опіки.


Back to the list