dir->/en/media/the-positive-heart/

КОНКУРС «ПОЗИТИВНЕ СЕРЦЕ»

ПРО КОНКУРС «ПОЗИТИВНЕ СЕРЦЕ»

Всеукраїнська мережа ЛЖВ вперше в Україні в 2012 році започаткувала конкурс національного рівня «Позитивне серце» серед організацій різних форм власності та підпорядкування, які докладають своїх зусиль до подолання епідемії ВІЛ/СНІДу. Конкурс проводиться рамках проекту «Побудова життєздатної системи комплексних послуг з профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу, догляду та підтримки для уразливих груп та ЛЖВ», за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Мета конкурсу - відзначення організацій різних форм власності та підпорядкування, які докладають своїх зусиль до подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в нашій державі та досягли визначних результатів на цій ниві.

Умови участі у конкурсі:

-У конкурсі можуть брати участь організації/установи, діяльність яких здійснюється у сфері подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні;

- Для участі у конкурсі учасник повинен надіслати на електронну адресу організатора Заявку на участь у конкурсі за затвердженою формою;

- Кількість описів кращих практик/досягнень, що подаються на конкурс від одного учасника, не обмежена;

- Учасник конкурсу повинен обов’язково надати мінімум два листи підтримки від партнерських організацій.

Тематика конкурсу:

- Інноваційні послуги у сфері профілактики ВІЛ;

- Інноваційні послуги у сфері лікування ВІЛ/СНІД;

- Інноваційні послуги у сфері догляду і підтримки ЛЖВ та дітей, яких торкнулася епідемія ВІЛ/СНІД;

- Захист прав ЛЖВ та уразливих до ВІЛ груп;

- Подолання стигми та дискримінації ЛЖВ;

- Розвиток руху ЛЖВ в малих містах.

Критерії оцінки заявок, поданих на конкурс:

- Вплив;

- Інновації;

- Мобілізація;

- Життєздатність;

- Універсальність

Журі конкурсу:

Переможців конкурсу обирають члени незалежного експертного журі.

В 2012році до складу журі увійшли представники Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, а також ряду міжнародних організацій:

Олена Єщенко – Голова журі, Заступник Голови Держслужби України соцзахворювань;

Наталя Заїка - PАTH, Комісія з нагляду при Національній раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Георгій Матарадзе - Східноєвропейське та Центральноазійське об’єднання ЛЖВ

Паола Павленко – USAID

Олена Шерстюк – UNAIDS

ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ 2012р.

В 2012 році на здобуття почесних нагород заявки подали 16 організацій, серед яких були як НУО, так і державні заклади. Всі учасники конкурсу змогли продемонструвати те, як у своїй щоденній роботі впроваджують інноваційні практики, розпочинають нові напрями роботи для того, щоб покращити якість життя людей, що живуть з ВІЛ в Україні.

Першу премію конкурсу та грошову винагороду в розмірі 3 000 доларів США отримали представники Рівненського Обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» за визначні успіхи у впровадженні програм з паліативної і хоспісної допомоги та адвокацію доступу до знеболення у Рівненській області.

Другу премію та грошову винагороду в розмірі 2 000 доларів США отримала Черкаська благодійна організація людей, що живуть з ВІЛ «Від серця до серця» за діяльність в напрямку покращення якості життя ВІЛ-позитивних бездомних та ЛЖВ, які звільнилися з місць позбавлення волі.

Третю премію та грошову винагороду в розмірі 1 000 доларів США отримали представники Броварського міського благодійного фонду «Перемога» за розширення доступу до послуг з лікування, догляду та підтримки для жителів сіл Броварського району Київської області.