Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
УкраїнськаРусский

ВООЗ назвав адвокаційні кампанії “100% Життя” кращими практиками

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) включила кейси БО “100% Життя” в “Збірник прикладів передової практики щодо здійснення Плану дій по боротьбі з туберкульозом для Європейського регіону ВООЗ на 2016-2020 рр”.(Compendium of good practices in the implementation of the Tuberculosis Action Plan for the WHO European Region 2016–2020)

У першому випадку мова йде про кампанію, яка була проведена 2016-2017 роках по реєстрації бедаквіліну, препарату від мультирезистентного туберкульозу. Експерти з адвокації БО “100% Життя” направили ряд запитів в штаб-квартиру компанії Janssen та її регіональні відділення в Східній Європі і Центральній Азії, провели переговори з представниками Janssen в громадських консультативних радах в Східній Європі і Центральній Азії, а також з Janssen Ukraine з метою переконати компанію вийти на український ринок безпосередньо, а не через Janssen Russia.

Завдяки зусиллям експертів БО “100% Життя” в березні 2018 року було подано заявку по бедаквіліну на видачу дозволу на продаж в український орган регулювання лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я України.

Другий кейс стосується деламаніда. Україна зробила ряд політично важливих кроків, щоб забезпечити можливість впровадження деламаніда в Україні. Зокрема, деламанід включений в проект нової Національної програми з протидії туберкульозу на 2018-2021 рр. та до Номенклатури лікарських засобів. У планах — закупівля деламаніда централізовано за рахунок коштів державного бюджету. Завдяки втручанню експертів БО “100% Життя” компанія-виробник Otsuka поінформувала уряд про те, що планує реєстрацію деламаніда в Україні через німецьку компанію.

“Сьогодні пацієнти з мультирезистентним туберкульозом у нас знаходяться на паліативному лікуванні. Їх неможливо вилікувати старими протитуберкульозними препаратами. Коли деламанід і бедаквілін з’являться в Україні, це істотно розширить доступ до лікування і дозволить їм отримати шанс на життя”— говорить директор з політики та адвокації БО “100% Життя” Сергій Дмитрієв.

Зараз БО “100% Життя” і Центр громадського здоров’я продовжують своє стратегічне співробітництво, щоб зберегти увагу громадськості та уряду до важливості боротьби з туберкульозом в Україні, і технічно підтримують процес формування бюджету.