Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
УкраїнськаРусский

Як заощадити 59,6 млн. грн на препаратах від гепатиту С

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

На початку листопада 2018 року фахівці відділу адвокації БО «100% життя» звернули увагу на тендер в системі Prozorro на закупівлю препаратів для лікування гепатиту С в місцях позбавлення волі. Тендер був оголошений ГУ «Центр охорони здоров’я» Державної кримінально-виконавчої служби України (ДКВС) на суму 83 537 379,00 грн.

Планувалося закупити препарати софосбувір/ледіпасвір і рибавірин для лікування 2500 засуджених з гепатитом С. На курс лікування одного пацієнта планувалося витратити 33 415,00 грн. (1200 $).

Оголошений тендер викликав такі питання:

В кінці листопада 2018 року відбулася зустріч голови координаційної ради БО «100% життя» Дмитра Шерембея з заступником Міністра юстиції України Денисом Чернишовим, на якій були підняті питання вартості закупівлі препарату софосбувір/ледіпасвір і необхідності проведення скринінгу в місцях позбавлення волі для виявлення хворих з гепатитом С.

Було запропоновано залучити до участі в тендері виробників генеричних аналогів софосбувіру/ледіпасвіру, а на зекономлені кошти почати скринінг і діагностику гепатиту С в місцях позбавлення волі. Також БО «100% Життя» проінформує виробників генеричних аналогів софосбувіру/ледіпасвіру про можливість взяти участь в тендері.

В результаті адвокаційної роботи БО «100% Життя» Центр охорони здоров’я ДКВС України закупив генеричний аналог софосбувіру/ледіпасвіру за ціною 8 960,00 грн. (320 $) за курс лікування.

Економія на закупівлі препаратів для лікування гепатиту С склала 59 600 000,00 гривень. Ці кошти можна перенаправити на скринінг і діагностику гепатиту С в місцях позбавлення волі.

Відкритість державних структур до діалогу та активність пацієнтських організацій призвели до економії бюджетних коштів без втрати в якості надання допомоги хворим з гепатитом С в місцях позбавлення волі, а також сприяли вивільненню додаткових ресурсів для боротьби з гепатитом С в Україні.