Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
УкраїнськаРусский

Правозахисники б’ють на сполох: в тюрмах не вистачає ліків

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

13 грудня 2018 у Києві пройшла прес-конференція «Відсутність ліків та персоналу – реалії реформи пенітенціарної медицини», учасниками якої стали:

–  Валерія Батуринська, представниця Департаменту з питань реалізації Національного Превентивного Механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;

–  Олександр Гатіятуллін, керівник громадської організації «Україна без тортур»;

– Владислав Денисенко, старший фахівець відділу адвокації Благодійної організації «100%життя»;

– Костянтин Автухов, експерт БО «Вільна Зона».

Спікери подняли питання складної ситуації з медичною допомогою хворим на туберкульоз і ВІЛ/СНІД, яка виникла у результаті нестачі медикаментів і хронічного дефіциту медичних кадрів в пенітенціарній системі.

 

«На сьогодні є спільна для всіх установ проблема – відсутність медичних працівників, тобто недоукомплектовані посади. Через це у медичних частинах не забезпечують цілодобове чергування медичного працівника, як приклад – Криворізька УВП№3 чи Пятихатська ВК №122. У цих установах робочий час медичної частини становить з 8.00 до 16.00. В Рівненському слідчому ізоляторі медики прийшли з закладів охорони здоров’я МОЗ України та не знають специфіки роботи в пенітенціарної системи. Окремий проблемний аспект – це повільна передача медичних препаратів, товарів медичного призначення та інвентарю з балансу установ виконання покарань та слідчих ізоляторів на баланс ДУ «Центр охорони здоров’я ДКВС України». Частина аптек взагалі опечатана, через це доступ до ліків відсутній або обмежений», – зазначає Олександр Гатіятуллін, керівник громадської організації «Україна без тортур».

«Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини найбільше отримав  звернень від громадян саме що до порушення прав на охорону здоров’я та медичну допомогу під час утримання в установах виконання покарань та попереднього ув’язнення. Аналізуючи результати проведених моніторингових візитів були виявлені ряд  проблем системи охорони здоров’я ДКВС України в умовах реформування. Наприклад, відсутня наркологічна допомога, хворим з наркозалежністю, в тому й числі й забезпечення безперервності замісної підтримувальної терапії» – зазначила Валерія Батуринська, представниця Департаменту з питань реалізації НПМ Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

«На сьогоднішній день є питання до якості проведення закупівлі медикаментів для засуджених з ТБ, ВІЛ/СНІДом, гепатитом С. Наприклад, закупівля препаратів для лікування туберкульозу, які в даний час не рекомендовані для застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я або закупівля препаратів для лікування гепатиту С без проведення аналізу кількості засуджених хворих на гепатит С, які потребують лікування. Проблеми із закупівлями можна вирішити шляхом залучення до формування технічного завдання на закупівлю  медикаментів експертів, представників неурядових організацій. В той же час не може не радувати позиція Міністерства юстиції щодо виконання зобов’язань держави перед міжнародними донорами стосовно переходу від донорського фінансування до державного. Так ми бачимо, що у 2019 році потреба у ліках для лікування туберкульозу і ВІЛ/СНІДу майже повністю буде покрита за державні кошти», – наголошує Владислав Денисенко, старший фахівець відділу адвокації благодійної організації «100 %життя».

Станом на 27.07.2018 р. на лікуванні в пенітенціарній системі знаходяться 1005 осіб, які утримують лікування з приводу активної форми туберкульозу. 3 901 осіб з ВІЛ-інфекцією, з яких 2 951 особа отримують антиретровірусну терапію.