Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
УкраїнськаРусский

Пацієнти з туберкульозом: «Наше гасло — пацієнт це людина!»

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

У Києві 09—10 жовтня 2018 року відбулася перша Національна конференція  «Мобілізація зусиль спільноти у боротьбі з туберкульозом в Україні»

Щоб подолати епідемію туберкульозу в країні шляхом об’єднання зусиль та налагодження співпраці держави з громадським сектором, БО “TB People Ukraine” влаштувала Першу національну конференцію. На заході зібралися представники спільноти пацієнтів з туберкульозом, неурядових організацій, міжнародних донорів, Центру громадського здоров’я МОЗ України, Парламентської платформи боротьби з туберкульозом, лікарі та ін. Гостей конференції привітала В.О міністру охорони здоров’я України Уляна Супрун.

На конференції були розглянуті підсумки зустрічі на високому рівні на Генасамблеї ООН, присвячений боротьбі з туберкульозом. Обговорювалися найкращі світові практики лікування туберкульозу, ситуація з інфекційним контролем в Україні, хід реформи протитуберкульозної служби в Україні, впровадження пацієнт-орієнтованих моделей лікування туберкульозу, нові ліки та перспективи їх застосування в країні. Багато уваги було приділено фінансуванню протитуберкульозних програм та застосуванню Плану Переходу — комплексу дій з переходу з донорської допомоги до бюджетних коштів.

Представники неурядових організацій з регіонів поділилися найкращим досвідом бюджетної адвокації, практиками психо-соціального супроводу хворих на туберкульоз, закуплених за кошти місцевих бюджетів.   

Ольга Клименко, голова правління БО «TBpeopleUkraine»: «Ця конференція — найкраще підтвердження тому, що партнери об’єднують зусилля в боротьбі з туберкульозом. Занадто довго інтереси пацієнтів ігнорувалися, але ми заклали той фундамент, після чого історія вже не повернеться назад. Долаючи бар’єри, ми вже відкриваємо нові горизонти. На зустрічі високого рівня в Генасамблеї ООН було підписано декларацію. Але саме по собі підписання декларації — перший крок. Чи буде боротьба ефективною — залежить від подальших консолідованих зусиль усіх зацікавлених сторін — як пацієнтської спільноти, так й держави».

Наталія Заїка, Партнерство «Зупинимо туберкульоз разом»: «Кожен долар, вкладений у боротьбу з туберкульозом, повертається в сумі 43 доларів. І сьогодні ми стоїмо перед викликом — що треба зробити, щоб фінансування програм проти туберкульозу тривало, було прозорим і доходило до пацієнта і ключових груп, після того, як головні донори (основний з яких — Глобальний Фонд) підуть з регіону. На жаль, у багатьох країнах, звідки пішли донори, стійкість послуг залишилася під питанням. Сам по собі перехід на амбулаторне лікування туберкульозу — недостатній, потрібен комплексний підхід: соціальний супровід та матеріальна допомога. Якщо ми говоримо про туберкульоз, ми не говоримо тільки про хвороби. Це цілий комплекс проблем — в тому числі і соціальних».


Дмитро Шерембей, голова БО «100% Життя»: «12 місяців поспіль я був змушений лікувати туберкульоз, тож я дуже добре знаю, що саме переживає людина, яка отримує цей діагноз та становиться на шлях одужання. За статистикою, щорічно 6 тисяч пацієнтів з туберкульозом не доходять цей шлях до кінця. На жаль, причина тому — ресурсний дефіцит, пов’язаний з неправильним розподілом фінансів. Ми, як пацієнтська спільнота, будемо наполягати, щоб усі державні установи, відповідальні за прийняття рішень, розподіляли достатньо коштів на протитуберкульозні програми. Але найголовніше — щоб вони розуміли: вони виділяють гроші з держбюджету не на пігулки, а на життя людей».  

Підсумком конференції стала Резолюція, яку пацієнти направлять до Координаційної Ради по боротьбі з туберкульозом, Центру Громадського Здоров’я, та до всіх зацікавлених сторін.

Учасники та спікери національної конференції: