Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
УкраїнськаРусский

Експерти з України і Африки обговорили як покращити доступ до лікування гепатиту С

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

За епідеміологічними оцінками близько 185млн людей в світі інфіковані вірусом гепатиту С і більшість із них про це не знає. Стратегія сектору Глобального Здоров’я (GHSS) у відношенні вірусного гепатиту має на меті зменшити кількість нових випадків інфікування ВГС у 2016-2021 роках на 90%.

В Україні проживає 223 000 людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ) – 0,49% від загальної кількості населення. Основні ключові групи поширення епідемії ВІЛ в Україні – люди, які вживають наркотики ін’єкційним шляхом (ЛВІН) – близько 21,9% від загальної кількості групи, що становить близько 341,5 тис. людей; працівники секс-індустрії (РКС) та чоловіки, які мають секс із чоловіками (ЧСЧ).

Результати інтегрованого біологічного та поведінкового дослідження свідчать про 55,8% поширеності ВГС серед ЛВІН, 15% серед РКС та 4% серед ЧСЧ. Незважаючи на успіхи  у лікуванні людей з ВІЛ, доступ до лікування обмежений. За даними різних авторів поширеність ВГС серед ВІЛ-інфікованих коливається від 33% до 59%. Серед уразливих груп населення відсоток ко-інфікованих найвищий.

1-3 серпня 2018року відбувся моніторинговий візит в Україну головного дослідника демонстраційного проекту EQUIP Чарлза Чазели з Південної Африки. Імплементація проекту EQUIP в Україні стартувала у березні 2018 року. Лікування пацієнтів в проекті відбувається сучасними противірусними препаратами прямої дії.

Згідно проекту EQUIP спрощена  модель тестування на ВГС, лікування та догляду виконується разом з тестом на ВІЛ та ініціювання АРТ. Завдяки поліпшенню доступу до лікування ВГС-інфекції для представників ключових та найбільш вразливих груп, можливо прискорити початок АРТ у осіб з ко-інфекцією ВІЛ та формування прихильності до АРТ.

БО “100% Життя” є одним із партерів-виконавців імплементації проекту в Україні. З короткий термін вдалося залучити до лікування більше 200 осіб з ВГС, близько 40 % з них ко-інфіковані ВІЛ. Під час зустрічі Директор проекту “Right to care”  в Україні Тетяна Бернард та залучені до реалізації учасники проекту БО “100% Життя”, МБФ Альянс та ЦГЗ МОЗ України звітували про успіхи та проблемні питанні, які виникали в ході імплементації. Відбулися моніторингові візити то закладів охорони здоров’я, на базі яких реалізується проект  EQUIP в Україні (фото в додатку).

Напередодні, під час спільної прес-конференції  МОЗ, ЦГЗ та БО “100% Життя”, експерти зробили спільну заяву про значний прорив у доступі до лікування гепатита С в Україні.

Детальніше за посиланням http://network.org.ua/2018/07/27/gepatyt-s-bilshe-ne-vyrok-v-ukrayini-vylikuyut-usyu-chergu-patsiyentiv/