Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
УкраїнськаРусский

Комітет Верховної ради з питань освіти і науки підтримав законопроект 7538

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Комітет Верховної ради з питань освіти і науки підтримав законопроект 7538 та рекомендував його до першого читання у Верховній Раді.

Законопроект №7538 – важливий крок до зниження цін на лікування в Україні. Він удосконалює правову базу щодо захисту інтелектуальної власності і патентування винаходів. Зокрема, унеможливлює штучне продовження патентів на ліки для фармацевтичних компаній. Це дозволить припинити практику видачі «вічнозелених патентів», завдяки яким фармацевтичні компанії штучно утримують монополію і надвисокі ціни на українському ринку.

Для українських пацієнтів це означає зниження цін на ліки в десятки разів та збільшення забезпеченості лікуванням за державний кошт.

Фармацевтичний бізнес зацікавлений у збереженні існуючого стану справ. Тому для пацієнтської спільноти було надзвичайно важливим привернути увагу громадськості до цього законопроекту, не дати йому «загубитися» в кабінетах чи внести до проекту правки, які зруйнують саму ідею змін.