Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
УкраїнськаРусский

Мережа підтримала X Національну конференцію ЛГБТ-Руху та ЧСЧ-сервісу України

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

   

19 – 22 жовтня 2017 р. в Києві пройшла X Національна конференція ЛГБТ-руху та ЧСЧ-сервісу України під назвою «РІЗНОМАНІТТЯ та РІВНІСТЬ: політика взаємодії, реалії та пріоритети»

Цьогорічна конференція об’єднала навколо себе близько 100 гостей та учасників й учасниць з безпрецедентним числом індивідуальних активістів та активісток. Захід також підтримало 23 співорганізатори та партнери — найбільше за всю історію проведення. Всеукраїнська мережа ЛЖВ стала одним зі спонсорів конференції. В свою чергу Мережа робить багато аби ЛЖВ були вільні від стигми та дискримінації.

Марія Маковецька, старша радниця з питань адвокаціі та розбудови партнерства, проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» підкреслює: «Наш проект підтримав Нацконференцію ЛГБТ-руху та ЧСЧ-сервісу України, оскільки ці групи є уразливими до епідемії ВІЛ/СНІДу й спільноті важливо мати майданчик, де можна обговорити ряд нагальних питань. Я задоволена початком дискусії, бо це задає точку відліку й дає спільноті «reality check» щодо ситуації ззовні»

Ювілейна Х Нацконференція відзначилась обговоренням багатьох суперечливих гострих питань, що є проявом плюралізму думок та готовності аргументовано обстоювати власну позицію. Це підтверджує й активіст Дмитро Калінін: «якщо минулий рік з ентузіазмом і рожевими окулярами ввів мене в активізм, то цей, окрім зовнішніх, розкрив той пласт внутрішніх проблем, без вирішення яких буде надскладно зберегти те що є і досягти чогось більшого… Ідея зібрати всіх нас в одному місці – це просто найкраще, що можна було придумати для нашого розвитку і еволюції як руху, так і спільноти».

До основних здобутків цьогорічного заходу можна віднести:

Чи вдалося цього разу досягнути мети конференції та зміцнити систему координації в ЛГБТ-русі? «Координації не буває без спілкування, причому спілкуватися треба однією мовою. За ці чотири насичені дні, активісти й активістки об’єдналися в міні-групи впливу, долучилися до нових комунікаційних майданчиків, виявили бажання комунікувати зі структурами міжнародного рівня. Тепер нам потрібний час, щоб побачити, чи покращиться координація де-факто внаслідок конструктивних змін у системі комунікації. А от з підвищенням рівня професійності все простіше: на значній кількості подій конференції запрошені доповідачі та доповідачки транслювали нові знання широкого спектру — від методології роботи до науково-обгрунтованих фактів. Особисто мене це надзвичайно збагатило в професійному сенсі. До речі, саме Нацконференція традиційно виступає майданчиком, де нова ключова інформація про ЛГБТІ/ЧСЧ озвучується вперше», — стверджує Святослав Шеремет, керівник Всеукраїнської громадської організації «Гей-Форум України».

Надзвичайну корисність цьогорічного заходу підтвердила й Олена Герман, програмна директорка «Євразійської коаліції з чоловічого здоров’я». За її словами, саме на конференції спеціалісти організацій, керівники та активісти змогли краще дізнатись про нові інтервенції, дані, дослідження, що проводяться в Україні. В цьому році широко освітлений пілотний проект з PrEP, який стартує вже через 2 тижні, перше дослідження з хімсексу, а також моніторинг випадків стигми і дискримінації, в тому числі, у сфері охорони здоров’я.

Результатом роботи конференції стане дорожня карта з рекомендаціями для організацій, донорів та партнерів.

Висловлюємо вдячність всім партнерам, учасникам та учасницям, а також всім, хто долучився до проведення X Національної конференції ЛГБТ-руху та ЧСЧ-сервісу України.