Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
УкраїнськаРусский

Пацієнтські організації України передали нардепам “Пакети життя”

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

15 травня 2017 року пацієнтські організації України — Мережа ЛЖВ та Пацієнті України доставили Президенту України і народним депутатам іменні “Пакети життя”, в яких були предмети, що символізують життя для пацієнтів — вакцини, стетоскопи, дефібрилятори, крапельниці і знеболювальні засоби.

Пацієнтські організації закликали депутатів голосувати за законопроекти, що забезпечують реформу охорони здоров’я країни. Йдеться про урядові законопроекти №6327 — про державні фінансові гарантії, №6328 — додаткові гарантії для учасників війни, №6329 — зміни до Бюджетного кодексу, №6347 — зміни в закон “Про державні закупівлі”.

“Українців помирає більше, ніж народжується. Ми представляємо пацієнтів, для яких ці закони є квитком в майбутнє. Відсутність цього квитка стане для багатьох нерозв’язним завданням. У фінансовому сенсі, в практичному сенсі, навіть в технологічному сенсі українська медицина не має відповіді на питання, як їх врятувати. Кожен депутат, який отримав цю посилку, повинен відповісти на лист, що всередині — а саме проголосувати за закони, від яких залежить здоров’я і життя людей, — підкреслив глава Координаційної ради Мережі Дмитро Шерембей. — Номери на кожній посилці для нас, як для пацієнтського руху, є квитком в життя. І якщо депутати підтримають це життя, народжуваність в Україні підвищиться, смертність знизиться, і ми будемо приходити в нормальні лікарні”.

“Безкоштовна медицина — це міф. Кожен пацієнт, потрапляючи в лікарню, змушений платити практично за все: починаючи від бахіл і закінчуючи неформальними платежами лікарям і медсестрам. Згідно з опитуваннями, кожен другий українець відкладає лікування через неможливість його оплатити, — каже Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ “Пацієнти України”.

Після прийняття цих законопроектів кожен пацієнт зможе самостійно вибирати як лікарню — державну, комунальну чи приватну — так і лікаря: адже буде втілений принцип “гроші йдуть за пацієнтом”, створюючи здорове конкурентне середовище між лікарняними закладами. Безкоштовними залишаться невідкладна допомога, звернення до сімейного лікаря, терапевта, педіатра, а також паліативна допомога для невиліковно хворих.