Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
УкраїнськаРусский

Успіх України визнали на конференції у Вільнюсі щодо зниження шкоди

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

З 4 по 6 квітня 2017 року Вільнюсі пройшла Перша Регіональна конференція зниження шкоди для країн Центральної Східної Європи і Центральної Азії (ЦСЄЦА). У конференції взяли участь 400 учасників з 45 країн. Серед них – представники  Всеукраїнської Мережі ЛЖВ: голова Координаційної ради Дмитро Шерембей, директор з політики та адвокації Сергій Дмитрієв, провідний фахівець з впровадження програм в пенітенціарній системі Олександр Гатіяттулін, консультант з міжнародних проектів Александра Волгіна, а також Ігор Кузин з Центру громадського здоров’я МОЗ України та Максим Демченко, директор БО «Світло надії».

Конференція була націлена на конструктивний і своєчасний діалог між представниками урядів і державних відомств, неурядових організацій та спільнотами, а також донорами, експертами та технічними агентствами на тему «Зниження шкоди в нових умовах».

Ігор Кузин і Сергій Дмитрієв представили досвід адвокації повної підтримки закупівлі ЗПТ державою, реформування і пілотування системи державної підтримки. Схема переходу в Україні на 20% у 2018 р., 50% в 2019 р та до 80% в 2020 році, підтримка ЗПТ та її розширення в наступні роки викликали багато питань під час подальшої дискусії. «Україна презентувала кращу програму по ЗПТ в регіоні ЦСЄЦА, — зазначив Сергій Дмитрієв. — Такі приголомшливі успіхи були досягнуті шляхом титанічних зусиль спільноти ЛЖВ та Центру громадського здоров’я МОЗ, завдяки чому вдалося досягти взаєморозуміння з державою».

Максим Демченко, директор БО «Світло надії», презентував доповідь по циклу фінансування програм зменшення шкоди та максимальний перехід на муніципальні бюджети: «Місцева влада —  перші, хто повинен бути зацікавлений в турботі про своїх громадян. Ми повинні їм про це нагадати».

Александра Волгіна доповідала про роботу по залученню спільнот в розробку нової заявки України на фінансування Глобального Фонду, наголосивши на необхідності змін: «Приклад Мережі, яка домоглася нової заявки, а не продовження гранту ГФ, зайвий раз нагадує — спільноти зобов’язані під час перехідного періоду займати проактивну позицію аж до ініціювання змін». Александра підвела підсумки роботи груп з профілактики, лікування, реформам і співтовариствам, говорила про адвокаційних цілях і націленості на результат, як і про входження в ССМ представників всіх ключових груп і створення в Україні об’єднання людей, що вживають наркотики.

Олександр Гатіяттулін взяв участь в сесії «Зниження шкоди в тюрмах»: «Саме на цій сесії я представив діяльність Мережі в пенітенціарних установах в контексті профілактики ВІЛ, догляду та підтримки ВІЛ-позитивних ув’язнених, підготовки до звільнення і реформи системи  охорони здоров’я в тюрмі» — підкреслив він. Також на цій сесії було піднято питання про можливе закриття офісу UNODC в Україні, незважаючи на важливість політичного впливу в умовах реформи пенітенціарної медицини та впровадження програм зменшення шкоди. Моніка Біг, глава відділу по ВІЛ /СНІДу Управління ООН з наркотиків і злочинності (УНЗ ООН) запевнила, що робота офісу продовжиться, так як Україна в пріоритеті діяльності UNODC, незважаючи на обмежене фінансування.

Організатором конференції виступила Євразійська мережа зменшення шкоди (EHRN). Серед почесних гостей були Мішель Казачкін, спеціальний посланник Генерального секретаря ООН з ВІЛ/СНІДу в Східній Європі та Центральній Азії, Альдо Лалі-Демоз, заступник Виконавчого директора Управління ООН з наркотиків і злочинності, Павло Бем, член Глобальної комісії з наркополітики, колишній мер Праги, Кен-Марті Вахер, член Парламенту Естонії, Йіндржіх Воборжіл, національний координатор по боротьбі з наркотиками, директор секретаріату Ради уряду з координації політики боротьби з наркотиками Чеської республіки та інші.