Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
УкраїнськаРусский

Дискримінаційна заборона на всиновлення дітей для ЛЖВ може бути скасована

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Завдяки зусиллям Мережі і ряду партнерів в сфері захисту прав людини, Міністерство охорони здоров’я України розробило відповідний проект наказу, який виключає ВІЛ-інфекцію з переліку хвороб, при яких не можна бути всиновлювачем. Цей проект був розроблений для виконання Плану заходів щодо реалізації Національної стратегії в області прав людини на період до 2020 року, затвердженого Кабінетом Міністрів України, і вже оприлюднений на сайті міністерства.

 «До приходу команди Уляни Супрун ми багато разів стикалися з нерозумінням проблеми і небажанням буль-що робити з цього приводу з боку чиновників МОЗ, — говорить Сергій Дмитрієв, директор департаменту політики та адвокації БО« Всеукраїнська Мережа ЛЖВ». – Але ми пішли іншим шляхом, за три роки провели безліч зустрічей в Кабміні, Мінсоцполітики, Мін’юсті, і домоглися внесення цього питання в Національну стратегію з прав людини».

Починаючи з 2014-го року експерти Мережі боролися за те, щоб змінити застарілий наказ МОЗ, який забороняє людям з ВІЛ та низкою інших хвороб всиновлювати дітей.

Наказ суперечив основоположному принципу в міжнародних конвенціях з прав людини по недискримінації та ст. 14 закону «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правового і соціального захисту людей, які живуть з ВІЛ». Згідно з цим законом, ВІЛ-позитивні громадяни користуються всіма правами і свободами, передбаченими Конституцією і законами України, іншими нормативно-правовими актами країни.

Після прийняття нового наказу, список, що обмежує право громадян на усиновлення, буде скорочений з 18 до 8 хвороб.

«Неможливість усиновлення для ВІЛ-позитивних людей — це одна з найважливіших проблем, пов’язаних зі стигмою та дискримінацією. Це справжній прорив, але слід пам’ятати, що це тільки перший етап! Тому ми зараз закликаємо всіх небайдужих підтримати саме цю редакцію наказу, — каже Сергій Кондратюк, експерт з правових питань, інтелектуальної власності і доступу до лікування БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». — Завдяки зусиллям заступника міністра Лінчевського і його команди зміни до наказу 479, який скасовує цю дискримінаційну норму, вже на фінальній стадії. Ми дуже вдячні Міністерству охорони здоров’я за їх проактивну позицію і раціональний підхід до цього питання».

Зараз проект представлений на обговорення громадськості. Протягом місяця кожен може вносити свої пропозиції.