Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
УкраїнськаРусский

Досягнення Мережі відзначено в щорічному звіті Кабміну України

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Кабінет Міністрів України опублікував звіт про хід і результати програми своєї діяльності за 2016-й рік. Як одне з визначних досягнень було представлено виділення коштів на програму замісної терапії (ЗТ) для лікування пацієнтів з наркотичною залежністю — вперше в історії країни ЗТ фінансується з держбюджету.

Ця сума становить 13 мільйонів гривень на рік, дозволить забезпечити терапією 8 тисяч пацієнтів, повернувши їх до нормального життя і виключивши ризик зараження ВІЛ шляхом використання загальних інструментів для ін’єкцій. Подібним чином держава ще жодного разу не підтримувала профілактику ВІЛ. Варто підкреслити, що включення витрат на замісну терапію до держбюджету — результат безпрецедентних зусиль всієї команди Мережі та партнерів організації.

«Ми хочемо подякувати Центру громадського здоров’я МОЗ України, всім нашим партнерам, експертам та активістам, тим, хто разом з нами домігся цих результатів. Це ще один важливий крок назустріч нашої спільної мети — подолання епідемії» — підкреслює Володимир Курпіта, виконавчий директор БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»

Нагадуємо, що згідно з спільною заявою ВООЗ / УНПООН /
UNAIDS замісна терапія вважається основним методом лікування пацієнтів з опіодною залежністю і профілактикою ВІЛ серед споживачів ін’єкційних наркотиків.