Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
УкраїнськаРусский

Система DoZоrro: Мережа буде моніторити медзакупівлі у регіонах

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

9 лютого 2017 року Мережа ЛЖВ, Тransparency International Україна і МОЗ України провели презентацію аналітичного звіту про медичні закупівлі в системі ProZorro. Це загальний огляд всього, що відбувається в системі — без акценту на певні порушення або неефективність. Але цей звіт має стати першим кроком до мотивації заглиблюватися в деталі профільним фахівцям — тепер можна аналізувати окремі закупівлі набагато глибше. Міністерство охорони здоров’я зацікавлене в чесних і ефективних закупівлях, тому стимулює всіх бажаючих контролювати витрати лікарень та інформувати про знайдені порушення.

«Наша ідея та мета в тому, щоб у нас було своє, “медичне ProZorro”. Я б порадила проводити всі державні закупівлі ліків, вартістю навіть менше двохсот тисяч гривень через систему ProZorro, — сказала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. — Дуже важливо, як прописано технічне завдання — бо воно може бути прописано під одного конкретного виробника, дистриб’ютор або імпортера. Ми хочемо, щоб ліків було більше, ліки були дешевші, і щоб ми могли надати їх якомога більшій кількості пацієнтів України»

dozorro_1

«З самого початку введення системи ProZorro ми були впевнені, що це дозволить знизити корупційну складову в медичних закупівлях,  внаслідок чого ми отримаємо зменшення вартості препаратів», — підкреслив Сергій Дмитрієв, директор з політики та адвокації.

Зараз Тransparency International Україна активно розвиває моніторингову інфраструктуру, щоб підвищити ефективність і допомагати «вичищати» корупційні тендери: «За умови незмінності політичної ситуації та надання можливості працювати можна вдосконалити цю сферу, яка 25 років переважно деградувала» — сказав директор ТІ Україна Ярослав Юрчишин.

 Мережа першої з пацієнтських організацій у партнерстві з Тransparency International Україна готує свої регіональні представництва для моніторингу закупівель у сфері охорони здоров’я у регіонах. Ми провели тренінги для представників Мережі в регіонах, і отримали 25 професійних аналітичних ліцензій для системи моніторингу «DoZorro». Ця система буде аналізувати вже проведені закупівлі — завдяки їй дуже просто як проінформувати громадськість і ЗМІ про порушення, так і підготувати звернення до відповідних органів.

dozorro_2

Мережа усіма засобами підтримує розвиток системи ProZorro і вважає, що пацієнтський контроль за державними грошима, які виділяються на охорону здоров’я, є одним з найбільш ефективних засобів боротьби з корупцією. Саме тому протягом 2017 пріоритет для нас — розвинути здатність наших 25 регіональних відділень саме в моніторингу закупівель.