Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
УкраїнськаРусский

Мережа виступає за доступність медичної допомоги всім верствам населення

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

8 лютого 2017 року Житомирі пройшла зустріч заступника міністра охорони здоров’я Оксани Сивак та представників місцевої влади, об’єднаних територіальних громад, громадських організацій. Вони обговорили ключові проблеми впровадження у наступному році медичної реформи в Україні та першочергові кроки для їх вирішення.

aid_1

Оксана Сивак пояснила основні аспекти реформування медицини. В ході обговорення їй поставили цілий ряд важливих питань щодо реалізації цього плану в регіоні. Присутніх хвилювала необхідність удосконалити нормативно-правову базу, персональна відповідальність пацієнтів на первинному рівні медичного обслуговування та просвітницька діяльність в сфері профілактики та здорового способу життя.

У цій зустрічі брала участь і Наталія Нагорна, член координаційної ради БО «Мережа» в Житомирі. Вона підтримала основні аспекти реформ первинної медичної допомоги. Але Наталя Нагорна звернула увагу представників влади на категорію людей, які зараз залишилися без захисту, а їх потреби не враховані в повній мірі. «Якщо брати світовий досвід, то уразливим верствам населення, бездомним і людям, що знаходяться в зоні особливого ризику, первинна допомога надається сімейними лікарями. В Україні це питання залишається відкритим, а сама процедура не визначена. Ми, як представники благодійних організацій, громадськості готові до співпраці з Міністерством охорони здоров’я, щоб новий пакет реформ галузі включав інтереси абсолютно всіх верств населення. Необхідно розробити методику надання якісної медичної допомоги таким чином, щоб ні хто не залишився без уваги» — підкреслила Наталія Нагорна.

Також Наталія зазначила, що у БО «Мережа» вже є певні напрацювання в цьому напрямку, і що Мережа готова до діалогу щодо включення ціх напрацювань до пакету реформ.