Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
УкраїнськаРусский

Мережа будує систему громадського моніторингу державних закупівель

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

В рамках медичної реформи і стратегії децентралізації лікарні отримують значну фінансову автономію. Вміння ефективно і прозоро розпоряджатись коштами виділеними з бюджету на утримання лікарні і закупівлю медичних препаратів — стає завданням номер один для будь-якого головного лікаря.

Менеджмент лікарні має не лише якісно спрямовувати кошти для надання послуг пацієнтам та розвитку лікарні, але й прозоро звітувати за витрачені бюджетні кошти.

З 1 серпня 2016 року запрацювала система ProZorro, згідно з якою усі товари та послуги вартістю більше 200 тисяч гривень і роботи вартістю більше півтора мільйона гривень закуповуються через он-лайн систему.

Мережа з початку запровадження системи ProZorro проводить аналіз закупівель у медичних закладах обласних центрів і, на жаль, результати свідчать про сумні тенденції. Наприклад, у Кропивницькому дві лікарні в один і той же день придбали в одного постачальника медичний кисень. Тільки для однієї лікарні одиниця товару коштувала 18,7 грн, а для іншої — 22,5 грн. Причому середня ціна по країні за цей кисень у цього ж постачальника становить 11 грн. Ще один розповсюджений інструмент — дробіння великої закупівлі на низку маленьких, щоб використати схему допорогової закупівлі, що дозволяє не проводити конкурсні торги і на власний розсуд вибирати постачальника. Для прикладу, все той же Кропивницький — пологовий будинок закуповував послуги з капітального ремонту приміщення сумарною вартістю близько 1 770 000 грн. Але щоб не проводити конкурс — роботи розділили на дві закупівлі і провели допороги.

Громадський контроль за медичними закупівлями — є cкладовою реформування системи охорони здоров’я. Громадський контроль не тільки знаходить і висвітлює #зраду. Результати моніторингу допомагають підвищити ефективність майбутніх закупівель.

Медичним управлінцям, які турбуються про свою репутацію і не хочуть запитань, в кращому випадку від громади, а в гіршому від прокуратури, потрібно використовувати систему ProZorro і результати громадського моніторингу.

Мережа продовжує розвивати здатність регіональних відділень аналізувати закупівлі медичних закладів та контролювати ефективність витрат бюджетних коштів. Для підготовки спеціалістів з моніторингу Мережа 7-8 лютого провела тренінг для регіональних представництв. Тренінг відбувся у рамках проекту RESPECT «Зменшення стигми та дискримінації пов’язаної з ВІЛ, щодо представників груп найвищого ризику в медичних закладах України».