Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
УкраїнськаРусский

Захисники суспільної охорони здоров’я звернулися до Єврокомісії

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Мережа приєдналася до ініціативи ряду міжнародних організацій з відповідального витрачання коштів на розробку медпрепаратів фонду ЄС «Horizon 2020», який управляє пулом фінансування в розмірі майже 80 мільярдів євро.

Європейські захисники суспільної охорони здоров’я закликали Європейську комісію внести істотні зміни в те, як вона фінансує наукові дослідження і розробку проектів для нових лікарських засобів, щоб забезпечити більший суспільний доступ до фінансованих інновацій.

Справа в тому, що в США і ЄС нерідко початкові розробки препаратів фінансуються за рахунок державних фондів, а потім передаються фармацевтичним компаніям. Але насправді, платники податків платять двічі — за розробку препарату і за монополію, все одно маючі високі ціни на ліки.

«У європейців є право знати, чому вони підтримують проекти з наукових досліджень та розробці препаратів, без того, щоб Європейська комісія зробила прості кроки для гарантії, що ці винаходи принесуть користь громадянам», — зазначив Тесселі Меллема з Health Action International, виступаючи від імені восьми громадських організацій, які розробили спільне подання Комісії.

«У той час, коли держави-члени ЄС реально стурбовані астрономічними цінами на нові ліки для лікування раку та гепатиту С, у Європейській комісії є реальна можливість зробити практичні кроки, щоб зробити нові відкриття в галузі медицини доступними у всіх країнах Євросоюзу», — сказав один з авторів доповіді Médecins Sans Frontières — Access Campaign.

Таким чином, на консультації з «Horizon 2020» було визначено шість ключових рекомендацій, які повинна розглянути Європейська комісія:

  1. Виділяти більше державного фінансування на біомедичні дослідження та розробки.
  2. Удосконалювати біомедичні дослідження і розробки, орієнтовані на задоволення потреб охорони здоров’я.
  3. Покращити доступ до інформації та відкритих даних.
  4. Забезпечити суспільну віддачу від державних інвестицій і рівний доступ до фінансованих державою технологій охорони здоров’я.
  5. Вивчити альтернативні механізми стимулювання більш ефективних і високоякісних досліджень і розробок.
  6. Підвищити прозорість угод дослідного консорціуму.

Повний текст заяви тут.