Arrow Arrow Page 1 Page 1 Burger cardio Close Facebook Logo Combined Shape refresh twitter Shape Copy Shape Youtube
УкраїнськаРусский

Мережа ініціювала розслідування порушень, пов’язаних із лікуванням гепатиту С

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

application

28 грудня 2016 року Мережа подала заяву в Генеральну прокуратуру і МВС України з вимогою провести перевірку прозорості регіональних процедур по подачі потреби від регіонів в препаратах, які будуть закуповувати за гроші МОЗ.

З 2016-му році до переліку ліків для закупівлі потрапив переважно дорогий препарат, в той час, як на ринку існує рівноцінний брендовий препарат в 3,7 рази дешевше. Внаслідок цього ми вбачаємо заангажованість і фінансову зацікавленість чиновників, які формували замовлення. Адже, закупивши ліки дешевше, можна вилікувати значно більше людей — саме це повинно бути метою органів охорони здоров’я і на національному, і на регіональному рівнях.

«На дорогі препарати планується витратити 66 млн. грн., та усього для 800 осіб, — зазначає Сергій Дмитрієв, директор департаменту політики та адвокації. — А закупивши препарат дешевше, можна вилікувати  2400 осіб. Мережа завжди виступає за розширення доступу до лікування смертельних захворювань, та відстоює інтереси людей в першу чергу. В умовах кризи як ніколи важливо, щоб бюджет використовувався максимально ефективно».

Заява зареєстрована, і слідчі органи почали процес досудового розслідування.

N.B. Нагадуємо, що в Україні завдяки зусиллям Мережі та партнерських організацій з’явилися препарати прямої дії для лікування хронічного гепатиту С на основі речовин софосбувір/Ледіпасвір (СОФ/ЛІД). Ціна на ці ліки для України була знижена виробником до безпрецедентного рівня — 23 тис. грн. за курс. Аналогічний курс лікування в Сполучених Штатах складає 81 тис. дол., У Франції — 41 тис. євро. Влітку 2016-го Мережі вже доводилося втручатися в ситуацію, коли цей препарат не був внесений в предмет закупівлі регіонами. Тоді вдалося зупинити процес збору потреб.